Šimonytė: su „Belaruskalij“ atstovais susitikimai nevyko

Ingrida Šimonytė/ Nuotrauka BNS/ Žygimantas Gedvila

Premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė neturinti informacijos, kad Lietuvos pareigūnai susitikinėjo su į JAV sankcijų sąrašą įtrauktos įmonės „Belaruskalij“ atstovais. 

Pasak I. Šimonytės, buvo bendrauta su „Belaruskalij“ valdomos bendrovės „Belaruskaja kalinaja kampanija“ (BKK), kuri tuo metu dar nebuvo įtraukta į sankcijų sąrašą, atstovais. 

„Susitikimai vyko ne su sankcionuojama įmone, tuo metu ta įmonė nebuvo sankcijų sąraše“, – Seime ketvirtadienį teigė premjerė. 

Ji taip pat patvirtino, kad susitikimuose su BKK atstovais dalyvavo užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas: „Šie susitikimai buvo skirti JAV nustatytų sankcijų priežasčių komunikavimui ir buvo derinami su Lietuvos strateginiais partneriais“.

„Galiu patvirtinti, kad užsienio reikalų viceministras nebuvo nei Vyriausybės, nei mano, nei, mano žiniomis, ministro įgaliotas vesti ir, mano žiniomis, nevedė jokių derybų su „Belaruskaja kalinaja kompanija“, – pabrėžė ji.  

I. Šimonytė teigė, kad apie pokalbius su BKK buvo informuota žodžiu. 

„Apie vykusius pokalbius su „Belaruskaja kalinaja kampanija“ buvau informuota žodžiu (…) apie pokalbius, kurie vyksta JAV sankcijų taikymo klausimu“, – teigė ji. 

I. Šimonytė taip pat patikino, kad jos asmeninio politinio pasitikėjimo tarnautojai arba Vyriausybės kanceliarijos darbuotojai su BKK atstovais nesusitiko. 

„Susitikimuose mano asmeninio politinio pasitikėjimo tarnautojai nedalyvavo ir, mano žiniomis, Vyriausybės kanceliarijos jokie atstovai taip pat nedalyvavo“, – tvirtino premjerė.   

 I. Šimonytė buvo iškviesta atsakyti į grupės Seimo narių klausimus, susijusius su į JAV sankcijų sąrašą įtrauktos įmonės „Belaruskalij“ trąšų tranzitu per Lietuvą. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *