Šimonytė susitikusi su A. Blinkenu: Ukrainoje vyksta kova už tai, kaip atrodys pasaulis

Фото lrv.lt

Su JAV valstybės sekretoriumi Vilniuje pirmadienį susitikusi Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad šiuo metu Ukrainoje vyksta kova už tai, kaip atrodys ateities pasaulis.

„Ukrainoje vyksta kova už tai, kaip atrodys ateities pasaulis. Jeigu neliks Ukrainos, tai laisvei, demokratijai, ir taisyklėmis grįstai tarptautinei tvarkai iškils neregėti pavojai“, – Vyriausybės pranešime spaudai cituojama I. Šimonytė.

Lietuvos premjerė pabrėžė, kad matyti daug įrodymų, jog Rusijos kariai Ukrainoje taikosi į civilius gyventojus, gyvenamuosius namus, civilinę infrastruktūrą.

Anot pranešimo, pokalbio metu pabrėžta visokeriopos paramos Ukrainai svarba, humanitarinių koridorių sukūrimo galimybės. Aptarta padėtis rytiniame NATO flange, pasikeitusi regiono saugumo struktūra. Premjerė padėkojo JAV už lyderystę ir sprendimus, stiprinančius Baltijos šalių saugumą.

I. Šimonytė su A. Blinkenu taip pat aptarė Kinijos spaudimą Lietuvai bei padėkojo JAV už Lietuvos palaikymą dėl Taivano bei įsitraukimą į ES–Kinijos PPO bylą.

Rusija vasario pabaigoje įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo karą, sukrėtusį visą pasaulį. Vakarai į tai atsakė sankcijomis Rusijai ir įvairia parama Ukrainai, įskaitant ir karinę.

Фото Vyriausybė/ facebook.com
Фото Vyriausybė/ facebook.com

*Использование информации информационного агентства BNS в средствах массовой информации и на сайтах без письменного согласия UAB «BNS» запрещено

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *