Šimonytė tikisi, kad spręsdamas dėl kreipimosi į KT prezidentas įvertins omikron grėsmę

Ingrida Šimonytė/ Nuotrauka BNS/ Žygimantas Gedvila

Premjerė Ingrida Šimonytė tikisi, kad spręsdamas dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą (KT) galimybių paso vaikams klausimu prezidentas Gitanas Nausėda įvertins visas aplinkybes, tarp jų – naujos koronaviruso omikron atmainos plitimo grėsmę.

„Prezidento valia priimti sprendimą, tikiuosi, kad jis įvertins visas aplinkybes, įskaitant ir tai, kad artimiausiu metu neišvengsime omikrono atmainos plitimo“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė teigė klausimą aptarusi su prezidentu ir jam akcentavusi, kad galimybių paso reikalavimas vaikams nėra tolygus privalomam skiepijimui.

„Aš turėjau progą su prezidentu diskutuoti apie tai ir manau, kad pakankamai išsamiai paaiškinau, kokios alternatyvos numatytos vaikams, kad tai tikrai nėra kažkoks privalomas skiepijimas, kad galimybių pasas taip pat galimas turėti ir persirgus arba pasidarius testą, kuriuos mokykloje darytis mes labai skatiname“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Ji taip pat tvirtino, jog galimybių pasą įsivedusiose valstybėse jis įprastai taikomas nuo 12 metų. 

„Kitose valstybėse praktika, kur yra galimybių pasas irgi, kaip taisyklė, taikoma vaikams nuo 12 metų. Prezidento valia priimti sprendimą, tikiuosi, kad jis įvertins visas aplinkybes, įskaitant ir tai, kad artimiausiu metu neišvengsime omikrono atmainos plitimo“, – kalbėjo premjerė.

Prezidentas G. Nausėda po susitikimo su galimybių paso reikalavimui vaikams besipriešinančių tėvų atstovais paskelbė svarstysiantis, ar dėl to reikėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Prezidento patarėja socialiniams klausimams Irena Segalovičienė tai patvirtino žurnalistams po G. Nausėdis susitikimo su „Basų mamų“ atstove, „valstiete“ Vitalija Jankauskaite-Milčiuviene.

Vyriausybės nutarimą dėl galimybių paso Konstituciniam Teismui spalį apskundė ir maždaug ketvirtadalis Seimo narių iš opozicijos.

Tačiau V. Jankauskaitė-Milčiuvienė pabrėžė, kad parlamentarų ir prezidento kreipimaisi į Konstitucinį Teismą „yra skirtingi dalykai“, nes šalies vadovo kreipimosi atveju sprendimas įvesti galimybių pasą dvylikmečiams būtų stabdomas. 

Grupė tėvų rengia basų kojų akcijas prie Vyriausybės ir Prezidentūros, kad išreikštų nepritarimą, jog nuo gruodžio pabaigos galimybių pasas bus reikalingas ir dvylikmečiams.

Nuo gruodžio 28 dienos įsigalioja reikalavimas iš vaikų nuo 12 metų ir dviejų mėnesių, norinčių užsiimti tam tikromis veiklomis ar lankytis prekybos centruose, reikalauti galimybių paso.

Dabar galimybių paso reikia vaikams nuo 16 metų. Jis išduodamas pilna schema nuo koronaviruso paskiepytiems, persirgusiems ar besitestuojantiems žmonės. Jo neturintieji negali patekti į daugumą prekybos, pramogų vietų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *