Širvintų rajonas dėl koronaviruso plitimo grėsmės dviem savaitėms atšaukia renginius

Nuotrauka BFL/ Andrius Ufartas

Širvintų rajono savivaldybė antradienio vakarą pranešė dėl koronaviruso plitimo grėsmės dviem savaitėms atšaukianti kultūros ir sporto renginius, stovyklas, treniruotes, varžybas ir uždaranti darželio grupę Musninkuose.

„Imamės tokių priemonių, kadangi vyko kultūros centro renginys, kur buvo organizuojamas Vyriausybės „Ačiū, Lietuva“ birželio pirmą dieną ir sergantys asmenys dalyvavo toje šventėje – ne tik kaip žiūrovai, bet ir kaip dalyviai, sergantys asmenys dalyvavo ir sporto treniruotėse“, – BNS sakė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė.

„Pas mus ne tik suaugę serga, bet yra ir vaikų“, – teigė ji.

Ž. Pinskuvienės teigimu, priemonių imamasi, nes nerimą kelią padėtis po Kernavėje vykusios šventės, kai beveik kasdien diagnozuojami atvejai jos dalyviams arba su jais susijusiems asmenims.

„Vienareikšmiškai viskas susiję su Kernave“, – tvirtino Širvintų rajono merė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, gegužės 30 dieną Kernavėje vykusioje gimtadienio šventėje iš viso dalyvavo aštuoni asmenys, iš jų užsikrėtė šeši – keturi iš Kernavės ir du iš Jonavos, taip pat kol kas susirgo penki sąlytį turėję artimieji ir vienas bendradarbis.

„Viskas veda į tą židinį, jis yra aiškus. Ši situacija absoliučiai valdoma. Savivaldybė turi teisę elgtis kaip tinkama. Tiesą pasakius, kuo mažiau bus susibūrimų, tuo rizika bus mažesnė“, – BNS sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Iš penkių užsikrėtusių sąlytį turėjusių asmenų trys yra vaikai, jie dalyvavo birželio pirmą dieną organizuotoje akcijoje, taip pat nustatyta, kad sąlytį su užsikrėtusiaisiais šventės dalyviais iš viso turėjo 61 asmuo, iš jų izoliuoti 47.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.