Situacija dėl koronaviruso Baltarusijoje kelia nerimą, sako L. Linkevičius

Фото BFL/Вигинтаса Скарайтиса

Situacija dėl koronaviruso plitimo Baltarusijoje kelia nerimą, oficialia šios šalies informacija pasitikėti ne visuomet galima, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Yra tokia situacija, kuri mums kelia nerimą. Vakar aptariau padėtį su kolega užsienio reikalų ministru, skambinau jam, kalbėjomės, aš paaiškinau. Mums tikrai kelia nerimą tie vaizdai, kai matome, kad ten tebežaidžia futbolą, ledo ritulį, ir tokie komentarai, menkinantys grėsmes, nesuteikia pasitikėjimo“, – ketvirtadienį LRT sakė ministras.

Jis apgailestavo, kad pasitikėti oficialia Baltarusijos valdžios teikiama informacija ne visuomet galima. 

„Suprantame, kad oficiali Baltarusijos reakcija yra tokia, kokia yra, tačiau mes irgi turime teisę vertinti pagal tai, kaip mes tą įsivaizduojame“, – sakė L. Linkevičius.

Situacija kelia nerimą, todėl susisiekimo sugriežtinimas su Baltarusija taip pat įvedamas“, – pridūrė jis.

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį teigė, kad kaimyninė valstybė gali būti nevaldomas užkrečiamosios ligos židinys.

Reaguodamas į Lietuvos Vyriausybės vadovo žodžius Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Anatolijus Glazas ketvirtadienį pareiškė, kad tokio pobūdžio teiginiai turėtų būti grindžiami įrodymais ir patikima informacija, o ne spėlionėmis ir gandais.

Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje nurodoma, kad dėl koronaviruso šalyje ištirta daugiau kaip 32 tūkst. žmonių, dėl šios ligos dabar gydomi 157 asmenys, du žmonės mirė.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *