Siūloma griežčiau tvarkyti šiukšles ir pakuotes

Фото BFL/ Ирмантаса Гялунаса

Karantino laikotarpiu gyventojams komunalines atliekas siūloma tvarkyti griežčiau, daiktų keitimosi punktus – laikinai uždaryti, taip pat stabdyti užstato pakuočių priėmimą ne taromatuose. 

Tokias Aplinkos ministerijos rekomendacijas trečiadienį spaudos konferencijoje pristatys ministras Kęstutis Mažeika.   

Siekiant valdyti koronaviruso plitimo grėsmes, karantino metu siūloma laikinai stabdyti rankinį užstato pakuočių priėmimą mažose parduotuvėse. Jos būtų priimamos tik taromatuose. 

Ministerija nurodo, kad parduotuvės, prie kurių įrengti taromatai, turi garantuoti tinkamą rankų higieną bei užtikrinti, kad vienu metu taromate būtų tik vienas žmogus.

Servetėles, tualetinį popierių, vienkartines nosines, apsaugines kaukes ir kitas panašias atliekas gyventojams rekomenduojama mesti į atskirą maišą, kuris turėtų būti įdedamas į papildomą maišą ir tik tada išmetamas į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Taip pat turi elgtis ir savivaldybių karantino centrai. 

Rekomenduojama į papildomą maišą sudėti ir atskirai rūšiuojamas pakuočių (popieriaus, plastiko, metalo) atliekas. 

Aplinkos ministerija savivaldybes ragina apie griežtesnį šiukšlių tvarkymą papildomai informuoti gyventojus. 

Atliekų tvarkytojams, be kita ko, rekomenduojama per karantiną kuo dažniau plauti ir dezinfekuoti kolektyvinius mišrių komunalinių atliekų konteinerius. 

Dezinfekavimo įmonės po viešojo transporto, daugiabučių laiptinių ir kitų patalpų dezinfekavimo susidariusias atliekas (šluostes, pirštines, vienkartinius darbo rūbus, respiratorius ir kitas) turi dėti į atskirus maišus ir jas tvarkyti kaip pavojingas atliekas. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.