Siūloma neriboti vienu automobiliu vykstančiųjų skiepytis nuo COVID-19 skaičiaus

Nuotrauka regitra.lt

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo Vyriausybei neberiboti vienu automobiliu vykstančiųjų skaičiaus, kai šie važiuoja skiepytis nuo COVID-19.

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo numatyti tokią išimtį ypač dėl vyresnio amžiaus asmenų, kuriems sunku patiems nuvykti pasiskiepyti.

„Atsižvelgiant į tai, kad daugeliui asmenų, ypač vyresnio amžiaus, yra sunku nuvykti į vakcinacijos nuo COVID-19 ligos vietą, taip pat siekiant sudaryti asmenims palankesnes sąlygas pasiskiepyti, siūloma papildyti nutarimo (…) papunktį išimtimi, leidžiančia asmenims būti didesnėmis grupėmis transporto priemonėse, kai šie asmenys vyksta į vakcinacijos nuo COVID-19 ligos vietą ar iš jos“, – rašoma dokumento projekte.

Šiuo metu draudžiama transporto priemonėse būti daugiau nei dviejų asmenų grupėms arba daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio nariams. Išimtys taikomos tik miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio susisiekimo keleivinėms transporto priemonėms, ar priemonėms, kuriomis vykstama į darbą bei iš jo.

Padėti senjorams pasiekti skiepijimosi nuo COVID-19 vietas praėjusią savaitę Vyriausybę ir šalies gyventojus paragino prezidentas Gitanas Nausėda, sudaryti daugiau galimybių skiepytis senyvo amžiaus žmonėms prašo ir jais besirūpinančios nevyriausybinės organizacijos.

Prastėjant epidemiologinei situacijai antrą kartą karantinas įvestas pernai lapkričio pradžioje, šiuo metu jis pratęstas iki balandžio pabaigos. Praėjusią savaitę nustojo galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių, kurie buvo įvesti šventiniam laikotarpiui, Vyriausybė taip pat leido sporto, laisvalaikio, pramogų veiklas ir būrelius lauke didesnėmis grupėmis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *