Slovakija Lietuvai atsiuntė palapinių, antklodžių, baldų

Фото pasienis.lt

Pirmadienį Lietuvą pasiekė humanitarinė siunta iš Slovakijos.

Pirmą partiją sudaro palapinės, antklodės, kėdės, stalai, generatoriai ir kitos reikalingos priemonės, kurių prašė Lietuva, pranešė Slovakijos ambasada.

Visi jie bus skirti į Lietuvą per Baltarusiją plūstantiems neteisėtiems migrantams.

Rugpjūčio viduryje planuojama pristatyti antrą partiją, joje bus apie 1500 sanitarinių reikmenų pakuočių.

Be humanitarinės pagalbos, šeši Slovakijos policijos pareigūnai netrukus pradės saugoti Lietuvos sieną su Baltarusija, atsiliepdami į Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ prašymą. 

„Tikimės, kad mūsų pagalba ir solidarumas padės sumažinti humanitarinį spaudimą, kurį Lietuva patiria netikėtai susidurdama su tūkstančiais nelegalių migrantų“, – sakė Slovakijos ambasadorius Ladislavas Babčanas.

„Šalių solidarumas šiuo sudėtingu laikotarpiu yra būtinas. Dėkoju Slovakijai už pagalbą, šiuo metu situacija yra įtempta, neteisėtų migrantų srautai auga, todėl vertiname mums suteiktą pagalbą“, – priimdama pagalbą teigė Lietuvos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. 

Be Slovakijos Lietuvai humanitarinę pagalbą yra atsiuntusios dešimt Europos Sąjungos valstybių narių: Austrija, Graikija, Suomija, Slovėnija, Čekija, Latvija, Lenkija, Estija, Švedija, Kroatija.

„Didėjant migracijos srautams, gaunama pagalba labai greitai išnaudojama. Lietuvai ypač reikia migrantų apgyvendinimui skirtų priemonių – palapinių, modulinių namelių, lovų, čiužinių, miegmaišių ir kt., todėl Lietuva prašys didesnės paramos per Sąjungos civilinės saugos mechanizmą“, – teigiama pirmadienį išplatintame Vidaus reikalų ministerijos pranešime.

Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą perėjo beveik 4 tūkst. neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra daugiau kaip keliasdešimt kartų didesnis nei buvo per visus 2020 metus.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, kad išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.