Socialdemokratai steigia analitinį centrą – Solidarumo institutą

Liutauras Gudžinskas/ Nuotrauka BNS/Žygimantas Gedvila

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) steigia analitinį centrą – Solidarumo institutą, jis užsiims šviečiamąja, tiriamąja ir analitinėmis veiklomis.

Instituto veiklos pradžiai pažymėti lapkričio 3–4 dienomis kartu su Friedricho Eberto fondu ir Europos pažangiųjų tyrimų fondu Vilniaus universitete rengiama tarptautinė mokslinė konferencija „Išbrangus gyvenimui: solidarumo iššūkiai ir sprendimai Baltijos šalyse“.

LSDP vicepirmininkas Liutauras Gudžinskas sako, kad strateginis instituto tikslas – šviesti Lietuvos gyventojus, pranešė partija.

„Iki šiol Lietuvoje gajus suvokimas, kad vaistas nuo visų ligų – kuo daugiau konkurencijos tarp žmonių ir kuo mažiau valstybės. Manome, kad tai atgyvenęs mąstymas. Jo pasekmes pastaruoju metu kuo toliau, tuo labiau juntame. Smarkiai išaugusios kainos pastaruoju metu – tik vienas, bet labai rimtas pavojaus skambutis“, – pranešime cituojamas L. Gudžinskas.

Pasak LSDP vicepirmininko, plėtojant Solidarumo instituto veiklą bus bendradarbiaujama su svarbiausiais Europos kairiųjų jėgų analitiniais centrais.

Partijoms steigti analitinius centrus leido naujas rudenį įsigaliojęs Politinių organizacijų įstatymas. Pagal jį, partijos gali steigti ne pelno siekiančias organizacijas, analitinius centrus, kurių tikslas – vykdyti analitinę, tiriamąją, šviečiamąją veiklą.

Analitinį centrą jau yra paskelbusi kurianti valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – Europietiškos dešinės institutą.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *