„Sodra“ pradėjo mokėti nedarbingumo dėl koronaviruso išmokas

Фото BFL/Томаса Урбелениса

„Sodra“ skelbia įpusėjusi mokėti ligos išmokas gyventojams, esantiems namuose dėl ekstremalios situacijos ar karantino.

Iki Velykų „Sodra“ jau išmokėjo ligos išmokas beveik pusei jų gavėjų – maždaug 30 tūkst. žmonių iš 70 tūkst. Nedarbingumo pažymėjimus gavusiems kovą pinigai bus išmokėti iki balandžio pabaigos. 

„Pastebime, kad yra gyventojų, kuriems išduotas nedarbingumo pažymėjimas, tačiau jie „Sodrai“ nėra pateikę prašymo ligos išmokai gauti. Be prašymo ligos išmoka negali būti skiriama“, – pranešime cituojamas „Sodros“ Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vedėjas Rimantas Mitkevičius. 

Ligos išmokos mokamos ne tik susirgus, bet ir saviizoliacijoje esantiems ar prižiūrintiems mažamečius, asmenis su negalia ir pensininkus, kuriems skirta dienos ar trumpalaikė socialinė globa.

„Sodros“ duomenimis, kovo mėnesį dėl epideminės situacijos išduoti 125 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų, iš jų 22 tūkst. – susirgus ir apie 103 tūkst. – vaikų priežiūrai.  Tačiau išmokų gavėjų yra mažiau, nes į šį skaičių patenka ir pratęsti pažymėjimai, – iš viso apie 70 tūkst.

Ligos išmoka susirgus sudaro 62 proc. kompensuojamojo darbo užmokesčio. Minimali išmoka siekia 7,43 euos, o maksimali – 79,22 euro už darbo dieną. Slaugant šeimos narį maksimali išmoka negali viršyti 84,17 euro už darbo dieną.

Nuo išmokų atskaitomas 15 proc. gyventojų pajamų mokestis ir 6 proc. privalomojo sveikatos draudimo įmoka. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *