Sostinė galėtų apgyvendinti 250 migrantų – savivaldybė

Фото BFL/Томаса Урбялениса

Vilniaus miesto savivaldybė trečiadienį pranešė Vidaus reikalų ministerijai pateikusi sąrašą patalpų, kuriose galėtų būti apgyvendinti migrantai, plūstantys per Baltarusijos ir Lietuvos sieną.

Sostinė teigia galėsianti apgyvendinti ne daugiau kaip 250 užsieniečių.

Jie būtų apgyvendinami vaikų globos namuose Lakštingalų gatvėje ir mokyklos pastate Kovo 11-osios gatvėje. Pirmame pastate yra inžinerinės komunikacijos, antrasis apleistas, abiem pastatams reikėtų papildomų apsaugos priemonių.

Migrantai laikinam apgyvendinimui galėtų apsistoti ir mokyklos pastate Palydovo gatvėje, bendrabučio pastate Genių gatvėje, mokyklos ir globos namų pastatuose Genių bei A. Jaroševičiaus gatvėse ir bendrabučio, pataisos namų ir kituose pastatuose Sniego gatvėje.

„Vilniaus miesto savivaldybė prašo atsižvelgti į tai, kad didieji šalies miestai yra tankiai apgyvendinti, nėra pilnai uždarų (aptvertų) teritorijų, kuriose nelegalūs migrantai galėtų laiką leisti lauke. Siūlomi pastatai yra arti kitų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų, dėl ko galime sulaukti aktyvių gyventojų ir bendruomenių nepasitenkinimo. Kiekviename iš šių pastatų reikėtų užtikrinti apsaugą tiek jų viduje, tiek ir visoje teritorijoje“, – rašoma pranešime.

Savivaldybė taip pat teigia sudariusi sutartis su viešbučiais dėl asmenų, galbūt turėjusių sąlytį su sergančiais COVID-19, izoliavimo. 

Vieno asmens apgyvendinimas su trijų kartų maitinimu kainuoja 36 eurus per parą, tad, anot savivaldybės, apgyvendinus nelegalius migrantus viešbučiuose, būtų reikalinga visapusiška valstybės pagalba dėl patalpų vidaus ir pastatų išorės apsaugos užtikrinimo.

Pastaraisiais mėnesiais drastiškai išaugo nelegali migracija iš Baltarusijos, iš viso šiemet pasienyje jau sulaikyta daugiau kaip 1,4 tūkst. neteisėtų migrantų, didžioji jų dalis – iš Artimųjų Rytų ir Afrikos valstybių. Pastarąją parą sulaikyta per 50 neteisėtų migrantų.

Lietuvos pareigūnai teigia, kad tai – organizuota Baltarusijos režimo akcija prieš Lietuvą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *