Sostinėje prasideda tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“

Nuotrauka vilniauslapai.lt

Ketvirtadienį Vilniuje prasideda šeštasis tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“.

Šių metų festivalio kryptis – Šiaurės literatūra, tad lankytojai turės išskirtinę galimybę susitikti su kviestiniais Skandinavijos ir Baltijos šalių rašytojais, pranešė rengėjai.

„Baltijos jūra mus ir Skandinavijos šalis ne tik skiria, bet ir vienija. Skaitydami skandinavų literatūrą, pavyzdžiui, pagrindinės šių metų festivalio viešnios Sofi Oksanen knygas, galime pastebėti, kad tos pačios ir mums labai aktualios problemos – sovietmetis, jo palikimas ir traumos – atsiliepia ir kitoje jūros pusėje. Šiais metais būtent tai ir norime analizuoti – kaip tos pačios problemos yra matomos čia ir kitapus Baltijos“, – sakė festivalio iniciatorė ir vadovė Rūta Kačkutė.

Anot organizatorių, didžioji šių metų festivalio intriga – du lietuvių autoriai skaitys ištraukas iš savo naujų, dar neišleistų ar ką tik pasirodžiusių, knygų.

Vienas iš jų – Marius Ivaškevičius – skaitys ištraukas iš savo naujo, dar niekur neskelbto romano „Tomas Mūras“, jis knygynuose pasirodys kitų metų vasarį. Antrasis, Rolandas Rastauskas, skaitys ištraukas iš savo naujausio kūrinio „Venecija tiesiogiai“.

Nuotoliniu būdu renginyje žada dalyvauti vienas žinomiausių Skandinavijos detektyvų autorius Jo Nesbo.

Festivalio naujovė – rašytojų dialogai. Į pirmąjį dialogą apie moterį kaip rašytoją ir apie feministinę literatūrą apskritai pakvies estų rašytoja Maarja Kangas ir belgų rašytoja, dramaturgė bei aktorė Genevieve Damas (Ženevjeva Dama).

„Vilniaus lapai“ išlaikys ir žiūrovų jau pamėgtus festivalio komponentus: pasirodymais ir poezijos eksperimentais džiugins „Literariumas“ su Aldona Vilutyte, vaikai ir jaunimas bus kviečiami į kūrybines dirbtuves komiksų ir grafinių novelių tema, kurias ves lietuviams jau pažįstama komiksų kūrėja Akvilė Magicdust ir komiksų autorė, psichologės išsilavinimą turinti Tatiana Goldberg iš Danijos. Bus tęsiama tradicija parodyti vieno iš pristatytų literatūros kūrinių ekranizaciją.

Festivalis „Vilniaus lapai“ vyksta nuo 2016 metų. Jį su partneriais organizuoja Lietuvos skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.