Sostinės valdžia ieško keturių plaučių ventiliavimo aparatų ir viešbučio izoliuoti žmones

Фото vmeda.org

Vilniaus miesto savivaldybė ieško papildomų keturių plaučių ventiliavimo aparatų ir patalpų, kur būtų galima izoliuoti žmones, informavo administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Jo teigimu, Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Antakalnyje yra septynios vietos, kur galima pajungti papildomus dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus.

„Dėl dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų esame kreipęsi į rezervą ir į Sveikatos apsaugos ministeriją, bet jų ten per daug nėra, todėl renkame galimybes dabar iš tiekėjų“, – sekmadienį per spaudos konferenciją sakė P. Poderskis.

Jis pranešė, kad artimiausiu metu ketinama įsigyti du aparatus.

„Mums iš esmės jų reikėtų papildomų keturių. Antakalnio klinikinėje ligoninėje turime septynias vietas, kur juos būtų galima lengvai prijungti ir gydyti pacientus, kuriems reikia. Ten yra septynios vietos ir trys aparatai“, – sakė administracijos direktorius.

Jis teigė, kad Sveikatos apsaugos ministerija planuoja daryti bendrą aparatų pirkimą, bet Vilniaus miesto savivaldybė mėgins jų gauti greičiau.

Sostinės valdžia taip pat ieško patalpų, kur galėtų izoliuoti susirgusius ir su jais kontaktavusius asmenis.

Pasak P. Poderskio, šiuo metu pati savivaldybė turi 200 tokių vietų, tačiau baiminamasi, kad jų neužteks.

„Šiandien kreipsimės į verslą, nes jeigu situacija smarkiai pablogės, mūsų 200 vietų tikrai neužteks. Mums būtų geriausia turėti viešbutį, kurį visą galėtume tam panaudoti ir jame būtų teikiamos maitinimo paslaugos“, – sekmadienį sakė administracijos vadovas.

„Bandome surinkti bendras miesto galimybes ir kainas, kiek mums tai kainuotų. Kreipsimės į visus, mums nėra didelio skirtumo ar tai viešbutis, ar apartamentai, ar sodo namelis“, – teigė jis.

Šiuo metu savivaldybės patalpose karantinuojami du asmenys.

Vyriausybė šeštadienį nusprendė Lietuvoje nuo pirmadienio įvesti karantiną, siekiant pristabdyti koronaviruso plitimą.

Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti devyni koronaviruso atvejai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *