Specialius tyrimus karščiuojantiems sostinėje planuojama atlikti Lazdynų poliklinikoje

Nuotrauka BFL/ Andrius Ufartas

Specialius tyrimus karščiuojantiems sostinėje planuojama atlikti Lazdynų poliklinikoje, trečiadienį pranešė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Jo teigimu, detalės dėl vadinamosios „karščiavimo klinikos“ veiklos dar bus derinamos su Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybe.

„Tai turbūt bus Lazdynų poliklinika, ta vadinama karščiavimo klinika. Tikslią atidarymo datą mes paskelbsime, bet siekiame, kad tai būtų kuo greičiau“, – žurnalistams sakė P. Poderskis.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) trečiadienį pranešė apie pasiūlymą Lietuvos savivaldybėse įsteigti specialias klinikas, kuriose pagal šeimos gydytojo siuntimą būtų tiriami kvėpavimo takų infekcijos simptomus jaučiantys žmonės. 

Pasak SAM, vadinamosiose „karščiavimo klinikose“ pacientams būtų atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos ir – jei reikia – paskiriamas gydymas.

Numatyta, kad į šias klinikas galės kreiptis 18-60 metų amžiaus pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną bus 37,8⁰ C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo), taip pat jaučiantys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus. 

Vilniaus administracijos vadovas sako, kad nors miestas ir rengiasi atidaryti tokią kliniką, jis kol kas atsargiai vertina šią iniciatyvą.

„Ar tai puiki mintis – sunku pasakyti, manau, kad reikėtų peržiūrėti šį sprendimą, kaip ir daugelį kitų. Gerai, kad nors ir yra didelė skuba, pasiruošimui laiko turime, tai ir sprendimą dar galėsime koreguoti“, – tvirtino P. Poderskis.

Į tokias klinikas žmonėms būtų skiriamas elektroninis siuntimas, žmogus atvyktų arba pasirūpintu saugiu atvykimu pats, atvykus į įstaigą žmonėms nebūtų leidžiama patiems išlipti ar atidaryti lango, o užpildžius salone ant lapo asmens duomenis, telefono numerį, juos parodyti koordinatoriui. Su žmogumi būtų bendraujama telefonu. 

Automobilio langą atidaryti bus leidžiama tik gavus darbuotojo leidimą, o į kliniką užeiti – tik užsidėjus apsauginę kaukę. Žmogus, įvertinus jo sveikatos būklę, būtų arba  išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.