Statistinis COVID-19 paplitimas šalyje vertinti dar nepradėtas

Фото BFL/Ирмантаса Гялунаса

Statistinis COVID-19 paplitimas Lietuvoje vertinti dar nepradėtas, BNS informavo Statistikos departamentas.

„Kol kas šis tyrimas nevyksta. Tyrimas bus paleistas, kai SAM nuspręs, kad jau reikia“, – BNS sakė departamento atstovė Birutė Stolytė.

Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad toks tyrimas būtų atliekamas tik tada, jei epidemiologinė situacija šalyje blogėtų.

„Vyriausybės sprendimu buvo suformuotas įrankis, kuris leidžia operatyviai pradėti statistinį COVID-19 ligos paplitimo tyrimą, jeigu epidemiologinė situacija šalyje pablogėtų“, – BNS sakė SAM atstovas Julijanas Gališanskis.

„Tokiu atveju tyrimas būtų pradėtas atskiru ministerijos pavedimu“, – pridūrė jis.

Gegužės pabaigoje Vyriausybė pavedė Statistikos departamentui iki 2021-ųjų liepos atlikti statistinį koronaviruso infekcijos paplitimo tyrimą, kurio metu būtų renkami duomenys apie galimus ligos pasireiškimo požymius ir taikomas prevencijos ir valdymo priemones.

Tyrimas būtų atliekamas anonimiškai apklausiant Lietuvos gyventojus. Klausimynas būtų pildomas internetu arba mobiliojoje programėlėje.

Žmonių būtų prašoma reguliariai – kas savaitę – pateikti tam tikrus duomenis, pavyzdžiui, informaciją apie savo savijautą, susijusią su galimais šios ligos simptomais, sergamumą lėtinėmis ligomis, aprūpinimą dezinfekcinėmis priemonėmis darbo vietose ir panašiai.

Surinkti duomenys būtų vaizduojami žemėlapyje, o tai leistų vertinti situaciją pagal šalies regionus, rajonus, miestus, gatves.

Ministerijos teigimu, turint šiuos duomenis, būtų galima operatyviau reaguoti priimant sprendimus dėl pacientų ištyrimo, pavyzdžiui, dar tik įtariant grėsmę atsirasti židiniui, masiniam sirgimui tam tikrame regione.

Kovo pabaigoje Statistikos departamentas parengė virtualų žemėlapių rinkinį, leidžiantį analizuoti įvairius su koronavirusu susijusius statistinius duomenis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *