Stiprus vėjas varto medžius, apgadino automobilius, iškrito pusė liepos lietaus normos

Nuotrauka BNS/ Paulius Peleckis

Stiprus vėjas antradienį Lietuvoje vartė medžius, apgadino kelis automobilius, o lietaus, sinoptikų teigimu, šią parą iškris pusė viso mėnesio normos. 

Kaip BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Edita Zdanevičienė, nuo 6 val. iki 16 val., kai šalį merkė lietus, o nuo stipraus vėjo virto medžiai, ugniagesiai gelbėtojai 79 kartus vyko šalinti ant važiuojamosios kelio dalies ir automobilių nuvirtusių medžių.

„Daugiausia gelbėjimo darbų buvo atlikta Kauno – 18, Alytaus – 14 ir Marijampolės apskrityje – 13“, – sakė atstovė.

PAGD duomenimis, fiksuoti atvejai, kai medžiai užvirto ant automobilių, juos apgadino, sudaužė jų stiklus. Atvykę ugniagesiai medžius supjaustė ir patraukė nuo automobilių bei važiuojamosios kelio dalies.

Panevėžyje, M. Tiškevičiaus g. gautas pranešimas, kad ant važiuojamosios kelio dalies ir ant automobilio užvirto medis. 

Apie 11.30 val. ties netoli Palangos esančia Nemirseta ant krovininio automobilio MAN užvirto medis, buvo užtverta viena eismo juosta. Įvykio metu skilo automobilio priekinis stiklas, nulaužti šoniniai veidrodėliai. Vairuotojas nenukentėjo. 

Apie 10 val. pranešta, kad ant Pilaitės dvaro pastato Vilniuje užvirto medis, kuris užblokavo žmonėms išėjimą. Tas pats medis kliudė elektros laidus. Atvykę ugniagesiai nuėmė šakas nuo elektros laido ir atlaisvino praėjimą į pastatą.

„Ugniagesiai gelbėtojai vis dar gauna pagalbos prašymus dėl nuvirtusių medžių, šiuo metu ugniagesių gelbėtojų komandos dirba keliose vietose“, – sakė E. Zdanevičienė. 

Jos teigimu, stebima tendencija, kad ugniagesiams vis daugiau tenka atlikti tokių gelbėjimo darbų: vien šiemet PAGD darbuotojai 2025 kartus vyko šalinti smarkaus vėjo sukeltų padarinių, o palyginus su pernai tuo pačiu laikotarpiu jų skaičius išaugo trečdaliu.

Šiais metais rekordinis darbų skaičius šalinant vėjo sukeltus padarinius atliktas sausį, vasarį ir kovą, kuomet per parą į iškvietimus ugniagesiams teko vykti iki 270 kartų. 

Iškrito gausus lietus

Kaip BNS sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Ineta Daunoravičiūtė, antradienį sulaukta itin gausaus lietaus, ypatingai rytinėje šalies dalyje. 

„Kadangi liepos mėnesio norma yra 80 mm, laikoma, kad šiandien turėtų iškristi pusė mėnesio normos, tai tikrai nemažai. Su pietiniais ciklonais įprasta, kad jie būna vandeningi, atneša daug drėgmės. Jis jau turėtų sklaidytis nakties metu, rytą trauksis“, – sakė sinoptikė.

Jos teigimu, itin gausus lietus iškrito daugelyje rytinių šalies vietovių – Jonavoje fiksuoti 37 mm, apie 30 mm iškrito ir ties Rokiškiu, Utena, Švenčionimis ir kitose vietose. Gausus lietus tvindė ir Vilniaus gatves.

„Smarkus lietus laikomas, kai per 12 valandų iškrenta 15 mm ir daugiau kritulių. Šis masyvas iš rytų keliauja į vakarus, pajūry mažiausiai lijo, bet naktį čia galima smarkaus lietaus sulaukti. Rytoj tokio smarkaus lietaus jau neturėtų būti“, – teigė I. Daunoravičiūtė.   

Pasak jos, rytiniuose rajonuose nakties metu rims ir stiprus vėjas, o vakarinėje šalies dalyje išliks stiprus. 

Daugelyje šalies vietų antradienį fiksuoti vėjo gūsiai iki 15-20 m/s, pajūryje – iki 22 m/s. Naktį prie jūros vėjas gali stiprėti iki 23 m/s. 

Drėgni orai, pasak sinoptikės, išliks ir artimiausiomis dienomis, prognozuojami trumpalaikiai lietūs iki pat savaitgalio. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *