„Stranger things“ kūrėjai dėkoja Lietuvai už svetingumą ir giria Vilnių

Nuotrauka vilnius.lt

Uždarytame Lukiškių kalėjime filmuoto Jungtinių Valstijų interneto televizijos «Netflix» serialo „Stranger things“ kūrėjai dėkoja Lietuvai už svetingumą ir giria Vilnių.

„Mano nuotykis, Lietuvoje atkuriantis „amerikietišką“ gyvenimą, buvo didžiulis iššūkis, bet dar didesnis įkvėpimas. Mes esame labai dėkingi Vilniaus miestui ir gražiajai Lietuvos šaliai už svetingumą“, – Vilniaus savivaldybės pranešime teigė serialo režisierius Shawnas Levy (Šonas Levis). 

Pranešime taip pat teigiama, kad režisierius gyrė Vilniaus miestą, jo restoranus, gyvą miesto gyvenimą, talentingą ir darbščią lietuvių komandą.

Pasak serialo prodiuserio Iaino Patersono (Ijano Patersono), Vilnius yra labai kinematografiškas ir iliustratyvus miestas.

„Aš nežinojau ko tikėtis ir nebuvau pasiruošęs, kad miestas yra toks gražus ir taip puikiai išsaugotas. Turėjau progą pasivaikščioti po Senamiestį, aplankyti Užupį. Vilnius yra nepaprastas. Žmonės ir maistas čia nuostabūs“, – pranešime teigė I. Paterson.

Kaip teigiama pranešime, penktadienis buvo paskutinė filmavimo Lietuvoje diena, o pasiruošimas filmavimo darbams prasidėjo pernai lapkritį. 

„Tai, kad kultiniai tarptautinio dėmesio sulaukę serialai savo filmavimo aikštele renkasi Vilnių, tik patvirtina miesto įvairovę ir kompleksiškumą. Kinui svarbu tai, kas svarbu ir vilniečiams – kad miestas yra atviras, žalias, patogus, istoriškas ir kartu modernus. Galimybė transformuoti Vilniaus erdves yra miesto stiprybė, kuri žavi kūrėjus“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus kino biuras ir Teisingumo ministerija pažymi, kad pernai uždarytas Lukiškių kalėjimas sulaukia didelio užsienio kino kompanijų susidomėjimo.

Kino industrijos dėmesio Lietuva sulaukia jau kelerius metus ir dėl mokestinių lengvatų, išskirtinių filmavimams tinkančių vietų, taip pat Vilniaus kino biuro, centrinės valdžios dėmesio šalies reklamai tarp kino kūrėjų.

«Netflix» Vilniuje pernai taip pat filmavo detektyvinį serialą «Young Wallander» (Jaunasis Volanderis), pasaulinės sėkmės sulaukė kitos JAV televizijos milžinės HBO sukurtas mini serialas «Černobylis», filmuotas Fabijoniškių mikrorajone Vilniuje ir Visagine.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *