Sulaikytam migrantui nustačius koronavirusą, saviizoliuojasi aštuoni pasieniečiai

Фото BFL/Вигинтаса Скарайтиса

Aštuoni Ignalinos regione tarnaujantys pasieniečiai turi saviizoliuotis paaiškėjus, kad pasienyje su Baltarusija sulaikyto afganistaniečio testas dėl COVID-19, pirminiais duomenimis, yra teigiamas, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

„Praėjusį penktadienį Ignalinos rajono Vilėkų kaimo prieigose VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai sulaikė tris vyrus ir moterį. (…) Trečiadienį VSAT telefonu gavo informacijos, kad mobiliajame COVID-19 patikros punkte Utenoje užsieniečiams padarius testus, afganistaniečio mėginio rezultatas buvo teigiamas“, – teigiama pranešime.

Anot pasieniečių, ir sulaikymo metu Vilėkų kaimo prieigose, ir vėliau migrantus saugant patalpose Ignalinoje aštuoni pareigūnai naudojosi apsaugos priemonėmis. Dabar jiems tenka saviizoliuotis, bus atliekami pasieniečių testai dėl koronaviruso.

Kaip informuoja VSAT, po sulaikymo migrantai pateikė prašymus dėl laikino teritorinio prieglobsčio suteikimo Lietuvoje, o VSAT pradėjo tyrimą. Užsieniečių prašymus nagrinėja Migracijos departamentas. Sulaikytieji buvo izoliuoti savivaldybės patalpose Ignalinoje. Migrantus nuo tol saugo pasieniečiai. 

Kiti trys sulaikytieji turėjo Irako piliečių pasus, jų testo rezultatai, anot pasieniečių, yra neigiami.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.