Sutikimo dėl saviizoliacijos nebereikės, pakaks telefoninio skambučio – A. Veryga

Фото pixabay.com

Gyventojų, kontaktavusių su sergančiaisiais koronavirusu, sutikimo dėl saviizoliacijos nuo šiol nebereikės, specialistai apie privalomas priemones informuos telefonu, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Nuo šiol, jei žmogus turėjo sąlytį su sergančiuoju šia infekcija, apie tai, kad jam taikoma privaloma izoliacija, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai žmogų galės informuoti ir telefonu, tai reiškia, kad nebus privaloma žmogui pasirašyti sutikimo dėl izoliacijos“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Vilniuje pranešė ministras.

Anot jo, keliama viena sąlyga – kad specialistams apie privalomą izoliaciją informuojant gyventojus, telefoninis pokalbis būtų įrašomas.

Savo ruožtu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo, kad tais atvejais, kai žmogui reikalingas nedarbingumo pažymėjimas, sprendimą apie gyventojo prievolę izoliuotis NVSC turi pateikti per tris dienas – iki šiol laikas nebuvo apibrėžtas, todėl kildavo nemažai nesusipratimų. Tai galioja tiek dėl grįžusiųjų iš koronaviruso paveiktų šalių, tiek ir dėl asmenų, turėjusių didelės rizikos kontaktą su sergančiuoju.

Nuo pirmadienio, anot A. Verygos, taip pat leista privalomai izoliuotiems asmenims be atskiro Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimo vykti į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus, jei jie yra iš anksto užsiregistravę.

NVSC nurodo, kad vykstantiems tirtis dėl koronaviruso ne į mobiliuosius punktus, o į gydymo įstaigas, gauti leidimą reikės ir toliau.

Atskiro epidemiologų leidimo palikti izoliacijos vietą nebereikės ir dirbantiems užsienyje, jei jie nori palikti Lietuvą nepraėjus dviems savaitėms. Šiems asmenims pakaks NVSC interneto svetainėje informuoti apie planuojamo išvykimo datą ir laiką.

Leis dalyvauti tik savo vestuvėse

Griežtinama tvarka dėl galimybių iš užsienio atvykusiems saviizoliacijoje esantiems žmonėms dalyvauti šeimos šventėse – nuo šiol bus leidžiama dalyvauti tik savo paties vestuvėse ir tik jei asmuo turės neigiamą koronaviruso testą.

„Tai reiškia, kad prašymai leisti palikti izoliacijos vietą dalyvauti artimo žmogaus vestuvėse, krikštynose ar jubiliejuje nebus svarstomi“, – pabrėžia NVSC.

Palikti izoliacijos vietą dėl artimųjų laidotuvių ir toliau bus leidžiama, tačiau toks leidimas galės būti išduotas ne ilgiau nei trims valandoms per dieną ir ne daugiau kaip 3 dienas.

NVSC duomenimis, šiuo metu izoliacijoje yra 8089 žmonės. 

A. Veryga taip pat informavo, kad 13 savivaldybių yra peržengusios aukštos rizikos rodiklį, nors jis ir padidintas nuo 16 iki 25 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Jose bus vykdomi intensyvesni koronaviruso tyrimai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.