Sutriko informacijos apie COVID-19 atvejus gavimas iš e.sveikatos – NVSC

Photo by governortomwolf on Foter.com / CC BY

Sutriko informacijos apie COVID-19 atvejus gavimas iš e.sveikatos, todėl gydymo įstaigų prašoma informaciją pateikti telefonu, trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Sutriko informacijos apie koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekamus testus gavimas iš e.sveikatos sistemos. Todėl gydymo įstaigų prašoma apie teigiamus testus nedelsiant informuoti visą parą budintį NVSC darbuotoją telefonu 8 677 37729“, – rašoma pranešime.

NVSC teigimu, taip siekiama užtikrinti, kad epidemiologų darbas vyktų įprastai ir epidemiologinė diagnostika būtų atlikta laiku.

„NVSC šiuo metu neturi visos informacijos apie naujus teigiamus testus, todėl negali vykdyti epidemiologinės diagnostikos. Gydymo įstaigų prašoma pateikti informaciją apie teigiamus testus, gautus nuo vakar ryto“, – teigiama pranešime.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad pagal galiojančią tvarką gydymo įstaigos NVSC apie COVID-19 ligos atvejus turi informuoti per 2 val. žodžiu ir per 12 val. raštu.

Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus BNS tvirtino, kad e.sveikatos sistema veikia be trikdžių.

„Ta statistika apie teigiamus atvejus yra atnaujinama ir suformuojama e.sveikatos sistemoje keturis kartus per parą. Šiuos duomenimis iš e.sveikatos NVSC pasiima patys. Paskutinis atnaujinimas buvo 9.30 val., šiuo metu e.sveikatos sistemoje jokių trikdžių nefiksuojama“, – aiškino jis.

Anot NVSC atstovės Justinos Petravičienės, Registrų centras įstaigai taip pat pateikė analogišką atsakymą, todėl šiuo metu „dėl susidariusių trikdžių aiškinamasi su NVSC informacines sistemas prižiūrinčia įmone“.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat pranešė, kad trečiadienio vakarą dėl techninių priežasčių laikinai bus sustabdyta registracija į mobiliuosius patikros punktus tyrimams dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos. Informacijos teikimas karštąja linija 1808 vyks įprastai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *