Svarstoma legalizuoti prekybą nikotino maišeliais

Photo by Maria Eklind on Foter.com / CC BY-SA

Siekiant išvengti nelegalios prekybos nikotine išmirkytais maišeliais, Ekonomikos ir inovacijų ministerija kuria darbo grupę, kuri turėtų įvertinti šio produkto prekybos galimybes Lietuvoje. 

Pasak ministro patarėjos Evelinos Butkutės-Lazdauskienės, šie tabako neturintys nikotino produktai per užsienio elektronines parduotuves patenka į Lietuvą ir jais čia prekiaujama nelegaliai.

„Nelegaliai, nes pas mus jie nėra įtraukti į reguliavimo sistemą, o šešėlinė prekyba vyksta. Kadangi tai yra visiškai nauji nikotino produktai, vienkartiniam naudojimui skirti maišeliai, kuriuos pakišus po lūpa burnoje esantis nikotinas patenka į organizmą, šių produktų rinka yra nereglamentuota, o platintojai importuoja produktus iš kitų šalių, pavyzdžiui, Švedijos. Taigi, tokiu būdu nesumokami mokesčiai mūsų valstybei“, – BNS sakė E. Butkutė-Lazdauskienė.

Anot jos, nikotino maišelių gamintojai ir prekeiviai patys norėtų, kad rinka būtų reglamentuota, išvengiant kontrabandos, o valstybė taip galėtų padidinti biudžeto pajamas iš akcizo.

Apsispręsti dėl rinkos reguliavimo turėtų darbo grupė, suburta iš skirtingų institucijų atstovų. Ji iki kovo pabaigos turės įvertinti Europos Sąjungos ir nacionalinės teisės normas, nustatyti, ar tokie nikotino maišeliai galėtų būti tiekiami Lietuvos rinkoje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.