Svarstoma medikams privalomai nurodyti ligoninėse gydyti COVID-19 pacientus – A. Veryga

Nuotrauka vilnius.lt

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad šiuo metu svarstoma medikams privalomai nurodyti ligoninėse gydyti COVID-19 sergančius pacientus.

„Reikia pasitelkti medikus įvairiausiomis aplinkybėmis. (…) Tikrai toks svarstymas vyksta, yra diskutuojama ir su Valstybine darbo inspekcija, tikrai ieškoma sprendimų, kaip medikus pasitelkti“, – BNS antradienį Seime sakė ministras.

Anot jo, tokio sprendimo reikia, nes organizuojančioms gydymo įstaigoms kyla problemų pasitelkiant papildomo personalo.

„Tiesiog mes turim tokią decentralizuotą sistemą, kai skirtingi yra įstaigų steigėjai, yra skirtingi pavaldumai, nėra taip paprasta kiekvienu atveju susitarti. Ką mes girdime iš organizuojančių institucijų, kad visgi reikia tam tikrų privalomų sprendimų, kad tas pasitelkimas tiesiog suveiktų“, – komentavo A. Veryga.

Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) valdybos pirmininkė Živilė Gudlevičienė BNS sakė, kad toks sprendimas prieštarauja Darbo kodeksui.

„Tu negali prievarta siųsti žmogaus į darbą. Niekas gi žmogaus neprivers eiti į darbą. Juo labiau – siųsti pavojingą darbą atlikti“, – komentavo medikė.

Vis dėlto ji teigė suprantanti tokio sprendimo būtinybę, tačiau pabrėžė, kad tuomet turi būti aiškiai įvardinta, kas bus suteikta už tokį darbą.

„Norisi matyti visą kontekstą, kas iš to, kas žadama, ar užtikrinami kompensaciniai mechanizmai. Norėtųsi aiškumo, kas bus už tai tam žmogui, kurį prievarta perkelsi į pavojingą darbo vietą“, – kalbėjo Ž. Gudlevičienė.

Remiantis Darbo kodekso nuostatomis, „pakeisti būtinąsias darbo sutarties sąlygas, papildomas darbo sutarties sąlygas, nustatytą darbo laiko režimo rūšį ar perkelti darbuotoją dirbti į kitą vietovę darbdavio iniciatyva galima tik su darbuotojo rašytiniu sutikimu“.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *