Švietimo ministerija: brandos egzaminai prasidės birželio pabaigoje

Nuotrauka pixabay.com

Brandos egzaminai dvyliktų klasių moksleiviams vyks nuo birželio 22 dienos, ketvirtadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Šis sprendimas priimtas atsižvelgus į aukštųjų mokyklų, bendrojo ugdymo mokyklų, Lietuvos moksleivių ir studentų sąjungų atstovų, švietimo ekspertų, ministerijos ir Vyriausybės specialistų siūlymus“, – išplatintame pranešime cituojamas švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„Jie teikti prieš maždaug dvi savaites sudarytoje planavimo grupėje. Kaip ir sakėme, sprendimas negali būti vienpusis, o, priešingai, apsvarstytas visų, kuriuos paliečia egzaminų vykdymo klausimas“, – teigė jis.

Anot ministerijos, brandos egzaminų vykdymo grafikas, priėmimo į aukštąsias mokyklas datos, reikalingos teisės aktų korekcijos bus derinamos ketvirtadienį vyksiančiame planavimo grupės posėdyje, o apie sprendimus bus pranešta „artimiausiomis dienomis“.

Kaip teigia ministras, pavėlinta data leis abiturientams turėti daugiau laiko pasirengti egzaminams ne tik nuotoliniu būdu, kaip yra šiuo metu, bet ir įprastu būdu.

„Dabar pagrindinis mūsų darbas bus užtikrinti abiturientų pasirengimą, teikti jiems reikalingą pagalbą. Tam ministerija pasitelks mokytojų dalykininkų ir mokinių organizacijų atstovus. Abiturientai ruoštis egzaminams galės tiek nuotoliniu būdu, tiek ir planuojame suteikti galimybę tiesiogiai susitikti su mokytojais mokyklų patalpose pasibaigus karantinui ar švelnėjant jo sąlygoms“, – sako A. Monkevičius.

Nuo kovo 16 dienos Lietuvoje paskelbtas karantinas. Jo metu neveikia visos kultūros, švietimo, ugdymo įstaigos, draudžiami masiniai renginiai. Mokslas vyksta nuotoliniu būdu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.