Švietimo ministrė ragina ukrainiečių vaikus registruotis naujiems mokslo metams

Nuotrauka smsm.lrv.lt

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ragina ukrainiečių vaikus registruotis naujiems mokslo metams.

Kaip trečiadienį pranešė ministerija, kvietimą ministrė išplatino per ukrainiečių apgyvendinimo sistemą „Stiprūs kartu“, pabrėždama, kad tik apie 10 tūkst., t.y. mažiau nei pusė iš 21 tūkst. Lietuvoje oficialiai įsikūrusių mokyklinio amžiaus ukrainiečių vaikų šiuo metu lanko mokyklą.

„Suprantame, kad dauguma jūsų nori grįžti į tėvynę, bet tampa akivaizdu, kad artimiausiu metu gali būti neįmanoma sugrįžti dėl karo. Kai kurie miestai, gyvenvietės yra stipriai nukentėjusios, net 500 mokyklų yra sugriautos“, – teigė J. Šiugždinienė.

Pasak jos, teisės aktai įpareigoja užtikrinti visų Lietuvoje esančių vaikų nuo 6 iki 16 metų ugdymą – jie mokytis privalo. Šiuo metu Lietuvos mokyklos jau sudaro klases kitiems mokslo metams. Jose laukiami ir ukrainiečių vaikai.

„Todėl labai prašau jau dabar užregistruoti savo vaikus į mokyklas, kad jos spėtų pasiruošti priimti naujus mokinius ir mokslo metai prasidėtų sklandžiai. Mokyklose vaikai galės mokytis ir bendrauti su bendraamžiais, lankyti ne tik pamokas, bet ir būrelius, išmoks lietuvių kalbos – tai padės geriau jaustis Lietuvoje“, – teigė ministrė.

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje trečiadienį ministrė sakė, kad siekiant užtikrinti vaikų ugdymą karo pabėgėlius bus bandoma pasiekti ir per savivaldybių administracijas.

„Mes iki rugsėjo 1 dienos turime kiekvieną vaiką surasti ir užtikrinti ugdymą. Tą darome ir su savivaldybėmis, ir čia, ko gero, neužteks laiškų, reikės ir fizinio pasikalbėjimo su šeimomis“, – pažymėjo J. Šiugždinienė.

Jos pateiktais duomenimis, šiuo metu Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose mokosi 7900 mokiniai – užimta maždaug 22 proc. savivaldybių deklaruotų vietų, taip pat 2620 vaikų lanko ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas, taip užimant 46 proc. deklaruotų vietų. 

Registruoti vaikus į mokyklas galima siavivaldybių švietimo skyriuose arba kreipiantis kontaktais, nurodytais adresu https://bit.ly/3a7OosJ. Ministerija prašo informuoti ir apie tuos vaikus, kurie būdami Lietuvoje nuo rugsėjo ketina mokytis nuotoliniu būdu Ukrainos mokyklose.

Iš viso ukrainiečių vaikų iki 17 metų Lietuvoje registruota 21 tūkst. 233, nepilnamečiai sudaro apie 40 proc. iš Ukrainos nuo karo pabėgusių asmenų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *