Tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradeda per 650 šauktinių

Srž. Vido Stašaičio, vyr. eil. Ramintos Zakarkienės ir vyr. eil. Bertos Radvilaitės nuotraukos/ KAM

Šią savaitę nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjo kiek daugiau nei 650 šauktinių, antradienį pranešė Lietuvos kariuomenė.

Šie šauktiniai tarnybą atliks Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija» Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotame pėstininkų batalione, ir Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione, Karinių jūrų pajėgų (KJP) Logistikos tarnybos Apsaugos kuopoje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione.

Apie 260 jaunuolių tarnybą pasirinko savo noru, maždaug 350 į šaukiamųjų sąrašą patekusių asmnenų išreiškė pirmumo teisę ir tik nedidelė dalis jaunuolių tarnybą pradėjo privaloma tvarka. Tarp visų tarnybą pradedančių karių yra 21 mergina. Jos tarnaus Kęstučio ir Giedraičio artilerijos batalionuose.

Daugiausiai jaunuolių tarnybą atliks Kęstučio batalione, kuri į savo bendruomenę priima šeštąją šauktinių pamainą.

KJP, Giedraičio artilerijos ir Gedimino štabo batalionuose tarnausiantys šauktiniai bazinį kario kursą įveiks Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, o vėliau specialisto ir kolektyvinis rengimas vyks tarnybos vietose pasirinktuose ar paskirtuose daliniuose.

Kariuomenės teigimu, šiemet į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą dar planuojama pašaukti apie 2,5 tūkst. karo prievolininkų, kurie tarnybos ir karinio rengimo pagrindų mokysis 14-oje Lietuvos kariuomenės dalinių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.