Tarp premjerės patarėjų – buvęs Lietuvos banko vadovas V. Vasiliauskas

Nuotrauka lrv.lt

Prie premjerės Ingridos Šimonytės komandos prisijungė buvęs Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Jo pavardė minima Vyriausybės puslapyje nurodytame patarėjų sąraše. Jame nurodoma, kad V. Vasiliauskas ministrei pirmininkei patars valstybės tarnybos klausimais.

Premjerė I. Šimonytė žurnalistams Seime ketvirtadienį patvirtino, kad V. Vasiliauskas pradėjo dirbti šią savaitę, jis kuruos valstybės tarnybos, ypač aukštesnio rango vadovų pritraukimo klausimus.

„Labai puikiai matome, tas pats Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pavyzdys, kad turime daug institucijų, kurios yra be galvos, ir jos yra be galvos ne todėl, kad kas nors kam nors saugo kokią nors vietą, o todėl, kad valstybės tarnybai vis sunkiau ir sunkiau sekasi pritraukti kompetentingų vadovų, ir tai labai svarbi problema“, – Seime sakė premjerė.

Ji teigė, kad Vyriausybė planuoja teikti Seimui siūlymus, kaip „būtų galima išties sukurti bent palyginamas sąlygas su privačiu verslu o ypatingai – su valstybės valdomomis įmonėmis“.

Vyriausybės spaudos tarnyba pranešė, kad V. Vasiliauskas į pareigas paskirtas trečiadienį.

48-erių teisininko išsilavinimą turintis V. Vasiliauskas iki šių metų balandžio dvi kadencijas ėjo Lietuvos banko valdybos pirmininko pareigas, paskutiniu metu buvo Europos centrinio banko valdančiosios tarybos narys. Prieš tai jis buvo Dalios Grybauskaitės prezidento rinkimų štabo vadovu, dirbo advokatu, dar anksčiau yra ėjęs finansų viceministro pareigas. Lietuvai rengiantis narystei Europos Sąjungoje buvo atsakingas už Lietuvos ir ES teisės aktų suderinimą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *