Tarptautinei Ukrainos mokyklai oficialiai leista veikti Klaipėdoje

Nuotrauka BNS/ Julius Kalinskas

Klaipėdoje įsikūrusiam Tarptautinės Ukrainos mokyklos padaliniui oficialiai leista veikti ir gauti valstybinį finansavimą.

„Šiandien jau pasirašytas ministrės įsakymo pakeitimas dėl sutikimo Tarptautinei Ukrainos mokyklai vykdyti programą ir Klaipėdos padalinyje“, – BNS informavo švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės atstovas spaudai Dainoras Lukas.

Mokykla vykdė veiklą ir iki šiol, tačiau nepatvirtinus jai leidimo vykdyti ugdymą pagal Ukrainos švietimo programą, įstaiga negalėjo gauti mokinio krepšelio lėšų.

Tarptautinė Ukrainos mokykla veikia ir Vilniuje. Abiems padaliniams anksčiau buvo kilę problemų teikiant ministerijai įvairius dokumentus, gaunant higienos pasą.

Įstaigos pateiktais duomenimis, iš viso dviejuose padaliniuose mokosi apie 1200 moksleivių: per 700 – Vilniuje ir apie 500 – Klaipėdoje. Anksčiau skaičiuota, kad iki mokslo metų pabaigos Tarptautinė Ukrainos mokykla iš viso galėtų gauti apie 2,5 mln. eurų mokinio krepšelio lėšų.

Klaipėdos padalinys įsikūręs buvusio Galvanausko mokymo centro patalpose Alyvų gatvėje, Vilniuje – buvusiose Vilniaus kolegijos patalpose Studentų gatvėje.

Abiejuose padaliniuose visi moksleiviai ir dauguma mokytojų yra ukrainiečiai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *