Teismas: „Laisvės TV“ akcija dėl LLRA-KŠS nėra neigiama politinė reklama

Фото BFL/Паулюса Пяляцкиса

Vilniaus apygardos administracinis teismas iš dalies patenkino laidų vedėjo ir visuomenininko Andriaus Tapino bei viešosios įstaigos „Laisvės TV“ skundą ir panaikino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo dalį, kad leidinys „Viso gero, Valdemarai?“ yra laikytinas neigiama Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) politine reklama.

Tokį sprendimą VRK buvo priėmusi pernai po Seimo rinkimų spalio 31 dieną.

„Teismas, išnagrinėjęs bylą, sprendime konstatavo, kad bylos faktinės aplinkybės ir teisinis reglamentavimas leidžia daryti išvadą, kad pareiškėjai nėra valstybės politikai, politinė partija ar politinės kampanijos dalyviai ir neveikė politinio kampanijos dalyvio interesais nei už užmokestį, nei neatlygintinai skleisdami informaciją“, – rašoma trečiadienį teismo išplatintame pranešime.

Teismo nutarimu, A. Tapinas bei „Laisvės TV“ negali būti priskirti politinės reklamos subjektams, o jų skleista informacija negali būti vertinama kaip politinė reklama. Be to nurodoma, kad pareiškėjai vadovavosi teisės aktų nuostatomis ir rengdami leidinį pasiūlė Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai išsakyti savo
nuomonę apie partijos veiklą ir vertybes.

„Leidinio „Viso gero, Valdemarai?“ leidybos darbai vyko be politinių partijų ar politikų įtakos. Byloje pateikti įrodymai patvirtina, kad nė viena politinė partija ar politikas neturėjo įtakos leidinio turiniui, jo turinyje nėra propaguojamas politikas ar politinė partija, politinės idėjos ar programos“, – pažymima teismo pranešime.

Teismas taip pat pranešė atmetęs pareiškėjų skundo dalį, kurioje buvo prašoma panaikinti VRK sprendimo dalį
perduoti Visuomenės informavimo etikos komisijai nagrinėti surinktą tyrimo medžiagą su prašymu įvertinti VšĮ „Laisvės TV“ ir A. Tapino skleistą informaciją apie akcijas „Viso gero, Valdemarai?“ ir „Viso gero, Voldemortai“ pagal Visuomenės informavimo etikos kodekso nuostatas.

Teismo įsitikinimu, nagrinėjamu atveju VRK laikėsi minėtų įstatymų reikalavimų, išsprendė skunde nurodytus klausimus, priklausančius jos kompetencijai, o klausimus, susijusius su galimais Visuomenės informavimo etikos kodekso pažeidimais, kadangi jie nėra priskirti VRK, pagrįstai perdavė spręsti kompetentingam subjektui, t. y. Visuomenės informavimo etikos komisijai.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Vyriausioji rinkimų komisija pernai konstatavo, kad akcija „Viso gero, Voldemortai“ ir leidinys „Viso gero, Valdemarai“ buvo neigiama LLRA-KŠS reklama, tačiau rinkimų kampanijos įstatymo nepažeidė, nes nei A. Tapinas, nei „Laisvės TV“ nebuvo politinės kampanijos dalyviai.

A. Tapiną, inicijavusį kampaniją, kuria siekta, kad partija nepatektų į parlamentą, LLRA-KŠS kaltino šiurkščiai pažeidus Seimo rinkimų įstatymą.

 A. Tapinas sako, kad jis jokių teisės aktų nepažeidė.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.