Teismui perduota byla dėl „Grigeo Klaipėdos“ Kuršių marių taršos

Nuotrauka BNS/ Oro grupė

Klaipėdos apylinkės prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl Kuršių marių taršos – joje kaltinimai pareikšti kartono gamybos įmonei „Grigeo Klaipėda“ ir keturiolikai esamų bei buvusių įmonės darbuotojų.

„Byloje įtariamųjų turėjome daugiau, netgi 22 fizinius asmenis ir vieną juridinį, tačiau esant tam tikriems pagrindams, aštuoni asmenys buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės“, – žurnalistams pirmadienį sakė prokurorė Gina Skersinskytė.

Jie, pasak prokurorės, atleisti nuo atsakomybės pagal laidavimą arba kaip padėję atskleisti nusikalstamos veikos aplinkybes.

Tarp kaltinamųjų yra pagrindinis „Grigeo“ grupės akcininkas Gintautas Pangonis bei „Grigeo Klaipėdos“ vadovas Tomas Eikinas.

„Didžioji dalis yra vadovaujančias pareigas užimantys asmenys. Kaip žinia, tai yra G. Pangonis, generaliniai direktoriai na ir kiti atitinkamai kuruojantys tą sritį vadovai“, – sakė prokurorė.

Kaltinimai byloje pareikšti dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir disponavimo jais bei aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų.

G. Pangonis, T. Eikinas ir dar trys ankstesni „Grigeo Klaipėdos“ vadovai kaltinami tuo, kad veikdami organizuotoje grupėje piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, sistemingai pažeidinėjo teisės aktų nustatytas aplinkos apsaugos taisykles bei klastojo dokumentus.

G. Skersinskytė anksčiau sakė, kad už taršą atsakingiems asmenims gali grėsti iki šešerių metų nelaisvės, o „Grigeo Klaipėdai“ gresia iki 5 mln. eurų bauda.

Aplinkos apsaugos departamentas pernai sausį Klaipėdos apygardos prokuratūrai taip pat pateikė daugiau nei 48 mln. eurų civilinį ieškinį dėl „Grigeo Klaipėdos“ aplinkai padarytos turtinės žalos atlyginimo. Ieškinys perduotas teismui ir nagrinėjamas kartu su baudžiamąja byla.

„Grigeo Klaipėdos“ tarša į viešumą iškilo 2020 metų sausį – tuomet prokurorai pradėjo tyrimą.

Anot prokurorės, tyrimo metu buvo susipažinta su itin dideliu kiekiu dokumentų, apklausta dešimtys liudytojų. Ties tyrimu dirbo prokuratūros darbuotojai, Klaipėdos apskrities policijos tyrėjai, Finansinių nusikaltimų tyrimo ir Specialiųjų tyrimų tarnybų tyrėjai. Teismui perduota 105 tomai medžiagos. Byloje pareigūnams talkino dešimtys specialistų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *