Teismui perduota byla dėl migrantų riaušių Rūdninkuose

Nuotrauka BNS/ Julius Kalinskas

Vilniaus apygardos prokuratūra baigė tirti ir teismui perdavė bylą dėl migrantų riaušių anksčiau buvusioje stovykloje Šalčininkų rajone, Rūdninkuose.

Byla pernai gruodžio pabaigoje buvo perduota nagrinėti Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmams, BNS pirmadienį sakė bylos tyrimą kontroliavęs prokuroras Tomas Čepelionis. 

Dėl riaušių Rūdninkuose kaltinimai pareikšti trims Irako piliečiams, jie teismo laukia būdami suimti, užsieniečiai dabar laikomi Kauno tardymo izoliatoriuje.

„Nusikaltimą darė bandydami pabėgti, kas garantuos, kad jie vėl nebandys“, – apie kardomosios priemonės būtinybę kalbėjo prokuroras.

Pasak jo, neteisėti migrantai davė parodymus, tačiau kaltės nepripažįsta.

Pernai rugpjūčio 10-osios vakarą Rūdninkų poligone kilo neramumai – migrantai ėmė laužyti tvorą. Į pagalbą buvo pasitelkti policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai bei pasieniečių sraigtasparnis.

Iš stovyklavietės tą vakarą buvo pabėgę ir netrukus atgal grąžinta apie 20 migrantų. 

Byloje dėl riaušių VST pareigūnai, pasieniečiai, policininkai buvo apklausti kaip liudytojai.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas organizavo ar išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką, taip pat tas, kas riaušių metu smurtavo, niokojo turtą ar kitaip šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Šalčininkų rajone esančiame Rūdininkų poligone pernai buvo apgyvendinta apie 800 neteisėtų migrantų, į Lietuvą patekusių per Baltarusiją. Rugsėjį jie buvo išvežti į kitas stovyklas.

Lietuva dėl pernai ženkliai išaugusios neteisėtos migracijos iš Baltarusijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją, pasienyje galioja ir nepaprastoji padėtis. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migrantų srautai yra Minsko režimo hibridinė ataka prieš Lietuvą.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *