Termovizoriams ir reagentams skirta 0,9 mln. eurų

Nuotrauka BFL/ Teodoras Biliūnas

Vyriausybei siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, iš valstybės rezervo Sveikatos apsaugos ministerijai skirta papildomai 910 tūkst. eurų.

Iš šios sumos 280 tūkst. eurų skirta Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui 14-kai termovizorių įsigyti, 630 tūkst. eurų – Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai reagentams ir kitoms priemonėms, būtinoms virusui nustatyti.

Sprendimas priimtas Vyriausybės posėdyje pirmadienį.

Kovo pradžioje Vyriausybė iš rezervo jau skyrė 303 tūkst. eurų, iš jų 159 tūkst. eurų —  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro laboratorijai, reagentams ir kitoms priemonėms, dar 90 tūkst. eurų — trims termovizoriams Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos oro uostuose, dezinfekcinėms priemonėms, savanorių ir nuolat budinčių darbuotojų maitinimui, transporto išlaidoms, dezinfekavimo priemonėms.

Dar 54 tūkst. eurų buvo skirta NVSC ir Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai, t.y. institucijų darbuotojų atlyginimams išaugus jų darbo krūviui, nes šie atlieka tyrimus, konsultuoja gyventojus dirbdami viršvalandžius.

Pirmadienio ryto duomenimis, Lietuvoje patvirtinta iš viso 14 koronaviruso COVID-19 atvejų, visi jie – įvežtiniai.

Iki pirmadienio ryto Lietuvoje iš viso buvo atlikti 624 tyrimai dėl šio viruso.

Visame pasaulyje nuo koronaviruso jau mirė daugiau kaip 6,5 tūkst. žmonių, daugiausia aukų – Kinijoje ir Italijoje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.