Trakų rajone bus paminėtos VSAT Aviacijos valdybos 30-osios metinės

Фото Valstybės sienos apsaugos tarnyba/ facebook.com

Paluknio kaime Trakų rajone trečiadienį bus paminėtos Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos valdybos 30-osios veiklos metinės.

VSAT aviatoriai savo bazėje Paluknyje organizuoja sraigtasparnių parodą ir jų techninių galimybių pristatymą, vyks parodomoji programa – aviamodeliuotojų pasirodymas, šuoliai su parašiutais.

Фото Valstybės sienos apsaugos tarnyba/ facebook.com

Tarnybos pranešime nurodoma, kad taip pat vyks tariamų nusikaltėlių sulaikymo operacija panaudojant kinologus ir dalyvaujant Specialiosios paskirties skyriaus pareigūnams.

Pasieniečiai primena, kad 1992 metų liepos 24 dieną įkurtas aviatorių padalinys per savo istoriją patyrė keletą transformacijų: veiklą pradėjo kaip Vidaus reikalų ministerijos Atskiroji aviacijos tarnyba, o nuo 2000 metų sausio tapo VSAT struktūriniu padaliniu – Aviacijos eskadrile. 

Фото Valstybės sienos apsaugos tarnyba/ facebook.com

Plečiantis pasieniečių aviatorių veiklos apimtims ir skraidymo aparatų parką papildžius naujiems sraigtasparniams, nuo 2007 metų vietoje eskadrilės buvo įsteigta VSAT Aviacijos rinktinė. 2016 metais rinktinė reorganizuota į VSAT centrinės įstaigos padalinį – Aviacijos valdybą.

Užduotis VSAT aviatoriai vykdo naudodami du vienmotorius sraigtasparnius „EC 120B Colibri“, du dvimotorius sraigtasparnius “EC 135” ir vieną dvimotorį “EC 145”. Visi jie pagaminti Prancūzijos bendrovėje „Airbus Helicopters SAS“, kuri iki 2014-ųjų vadinosi „Eurocopter“.

Фото Valstybės sienos apsaugos tarnyba/ facebook.com

VSAT Aviacijos valdybos orlaiviai yra naudojami vykdant skrydžius, susijusius su Lietuvos valstybės sienos apsauga sausumoje ir jūroje, viešosios tvarkos palaikymu, paieškos ir gelbėjimo darbais. Sraigtasparniai taip pat pasitelkiami vykdant keleivinių traukinių, vykstančių pagal Kaliningrado tranzito schemą, stebėjimą, likviduojant ekstremalių bei stichinių nelaimių padarinius.

Pranešime taip pat nurodoma, kad skrydžių metu neretai išaiškinami bandymai neteisėtai pereiti Lietuvos valstybės sieną, kontrabandos gabenimo atvejai, užkardoma neteisėta migracija, gaunama daug informacijos apie situaciją pasienio ruožuose, vykdomos tikslinės prevencinės priemonės, sulaikymo operacijos.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *