Trečia doze pasiskiepijusi I. Šimonytė: didelė dalis ministrų jau užsiregistravo skiepui

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Trečiadienį sustiprinančia vakcinos doze nuo koronaviruso sostinės „Litexpo“ parodų centre pasiskiepijo premjerė Ingrida Šimonytė.

Ministrė pirmininkė sako, kad problemų užsiregistruojant nekilo, jos pavyzdžiu turėtų netrukus pasekti ir ministrai.

„Aš įtariu, kad trikdžių atsirado tada, kada atsirado didesnė paklausa ir daugiau susidomėjimo. Man pavyko užsiregistruoti iš pirmo karto, tą dariau apie 8 valandą ryte. (…) Kiek žinau, ministrų didelė dalis šiandien užsiregistravo ar bandė užsiregistruoti, gal ne visiems pavyko“, – žurnalistams kalbėjo premjerė.

Ji paskiepyta „Pfizer“ vakcina, anksčiau ji vakcinuota buvo „AstraZeneca“ kurtu preparatu.

I. Šimonytė žurnalistams sakė, kad pasinaudoti atsiradusia galimybe ir pasiskiepyti anksčiau nei po pusės metų nusprendė dėl intensyvios darbotvarkės – susitikimų, vizitų į užsienį.

„Nėra čia labai daug, nes man ir taip apie tris savaites iki pusės metų buvo belikę, kadangi yra nemažai kontaktų bendravimo su žmonėmis, yra vizitų, kelionių. Ta darbotvarkė kontaktų prasme nėra mažai intensyvi“, – kalbėjo ji.

Nuo trečiadienio įsigaliojo ministro Arūno Dulkio sprendimas, numatantis galimybę „BioNTech ir Pfizer“ vakcina pasiskiepyti praėjus keturiems mėnesiams po pilnos vakcinacijos.

Po keturių mėnesių galima gauti ir sustiprinančiąją „Janssen“ vakcinos dozę, tačiau ji gali būti skiriama tik tiems gyventojams, kurie pirmą kartą pasiskiepijo būtent šia vakcina.

Be kita ko, revakcinacijai vėl pradėta naudoti gamintojo „Moderna“ vakcina „Spikevax“. Šiuo preparatu pasiskiepyti galima po pusmečio.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.