Turgaus prekeivių kompensacijoms – 6 mln. eurų valstybės paramos

Nuotrauka BFL/ Andrejs Strokins

Vyriausybė perskirstė nekilnojamojo turto (NT) nuomos subsidijoms skirtus 100 mln. eurų – joms skirta suma mažinama iki 90 mln. eurų, o likę 10 mln. eurų paskirstyti  turizmui (4 mln. eurų) bei naujai priemonei – turgaviečių mokesčio kompensacijai (6 mln. eurų). 

Ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, kad nauja priemonė leis turgaus prekiautojams, kurių veikla buvo apribota arba uždrausta dėl koronaviruso, pasinaudoti kompensacijomis.

„Siūloma skirti 6 mln. eurų turgavietės mokesčio kompensacijai. Čia yra iš esmės vidinis perskirstymas dėl to, kad ta nuomos mokesčio kompensacija turgaviečių atveju ne visais atvejais galima pasinaudoti, nes tiesiog tokių nuomos sutarčių nėra“, – posėdyje sakė ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.  

Perskirsčius lėšas, dar 4 mln. eurų papildomai skirta turizmo sektoriui – jis galės kurti naujas ir inovatyvias turizmo paslaugas, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Iš viso tam jau skirta 6 mln. eurų. 

„Pagal priemonę „Turizmo inovacijos“ buvo numatyta paskirstyti apie 2 mln. eurų, tačiau jau per pirmąsias dvi savaites gauta paraiškų už daugiau kaip 3,7 mln. eurų. Matydami itin didelį susidomėjimą, pildome priemonės krepšelį dar 4 mln. eurų – iki 6 mln. eurų“, – pranešime sakė Ž. Vaičiūnas. 

Pasak jo, 6 mln. eurų parama, tikimasi, turės teigiamą poveikį turizmo sektoriui persiorientuojant į inovatyvias veiklas ir mažinant pasekmes, patirtas dėl koronaviruso epidemijos protrūkio.   

Pagal jau gautas paraiškas didžioji dalis įmonių planuoja kurti naujas inovatyvias informacines sistemas arba atnaujinti esamas, kurti virtualius paslaugų pristatymus, vaizdo turus.

Priemone gali pasinaudoti kelionių agentūros, apgyvendinimo paslaugų teikėjai bei turizmo verslo asociacijos. Vienu projektu įmonės gali gauti iki 38,5 tūkst. eurų, asociacijos – 66 tūkst. eurų. 

Vyriausybė pirmadienį pakoregavo ir Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, kuriame numatyta nauja priemonė „Turgavietės mokesčio kompensacija“. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.