Turgavietės mokesčio kompensacijos paraiškai pateikti liko 2 savaitės

Nuotrauka BFL/ Vygintas Skaraitis

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) primena, kad turgaus prekeiviai, norėdami gauti turgavietės mokesčio kompensaciją, iki rugsėjo 16 d. turi pateikti supaprastintos formos elektroninę paraišką Mano VMI.

Turgaviečių prekiautojai, kurie prekiauja ne maisto produktais ir atitinka LR Vyriausybės nustatytus kriterijus gali gauti 300 eurų dydžio kompensaciją, nepriklausomai nuo to, kokią 2020 m. sumą už turgavietės vietos nuomą sumokėjo ar yra įsipareigoję sumokėti.

Iki šiol, per Mano VMI, Vilniaus miesto gyventojai pateikė apie 1800 paraiškų dėl turgavietės mokesčio kompensacijos.

„Smulkieji verslininkai, norintys gauti Turgavietės mokesčio kompensaciją, turėtų nedelsti su paraiškos teikimu. Paraiškų teikimo procesas nesudėtingas – turgaus prekiautojas, kuris atitinka nurodytus kriterijus, prisijungęs prie Mano VMI pateikia supaprastintos formos elektroninę paraišką. Paraiškos jam pildyti nereikia, ji yra užpildyta VMI turimais duomenimis, todėl ją reikia tik perskaityti ir pateikti.“, — sako Vilniaus AVMI vadovė Virginija Ginevičienė.

Kompensaciją gali gauti ne maisto produktais turguje prekiaujantys gyventojai, kurie atitinka šiuos kriterijus:

  • vykdo tęstinę veiklą: t. y. prekiautojas buvo registravęs individualią veiklą pagal pažymą arba įsigijęs verslo liudijimą bent vienai dienai nuo kovo 1 d. iki kovo 15 d. ir bent vienai dienai nuo balandžio 30 d. iki liepos 14 d. imtinai;
  • prekiautojas nukentėjo nuo COVID-19 (tai reikės patvirtinti teikiant paraišką);
  • prekiautojas yra pateikęs 2019 m. pajamų deklaraciją (jei tokią pareigą turėjo);
  • jam nėra iškelta fizinio asmens bankroto byla;
  • prekiautojas mokėjo arba yra įsipareigojęs sumokėti 2020 metais turgavietės mokestį (tai reikės patvirtinti teikiant paraišką);
  • vykdo individualią veiklą pagal pažymą „Tekstilės, drabužių ir avalynės mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“ arba „Kitų prekių mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“, arba įsigijus vieną iš 30 verslo liudijimų, kurių sąrašas yra čia:

www.vmi.lt/cms/turgaus-kompensacijos

Pažymima, kad pakeitus teisinį reglamentavimą turgavietės mokesčio kompensaciją gali gauti daugiau turgavietės prekiautojų, tai yra ir tie kriterijus atitinkantys smulkieji verslininkai, kurie prekiauja ne maisto produktais įregistravę individualią veiklą pagal pažymą „Mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“ (EVRK 47.80).

Konsultacijas turgavietės mokesčio kompensacijos klausimais teikia VMI specialistai trumpuoju telefonu 1882. Taip pat visą aktualią informaciją, VMI sudarytus nukentėjusių nuo COVID-19 veiklų sąrašą, paraiškos pavyzdį, jos pateikimo instrukciją ir kitą atkualią informaciją galima rasti VMI puslapyje: www.vmi.lt/cms/turgaus-kompensacijos.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *