Turizmo sektorius siekia organizuoti keliones į atskirus Europos regionus

Nuotrauka pixabay.com

Baltijos valstybių turizmo sektoriaus asociacijos ketina kreiptis į savo šalių Vyriausybes, prašydamos leisti organizuoti keliones į saugius autonominius Europos regionus. Tokia galimybė penktadienį aptarta su Lietuvos Sveikatos apsaugos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų atstovais.

Pasak Nacionalinės turimo verslo asociacijos prezidentės Žydrės Gavelienės, siekiama, jog trys Baltijos valstybės kartu nutartų, į kurias vietoves būtų galima organizuoti keliones. Kol kas svarstoma apie Kanarų salas bei Madeiros salą. 

„Sąrašas galėtų būti ir platesnis, jei situacija tvarkysis ir nebus blogesnė. Mes kreipėmės, kaip būtų galima užtikrinti saugų keliavimą, ką gali padaryti kelionių organizatoriai iš savo pusės, tarsimės ir su Latvija bei Estija“, – žurnalistams penktadienį sakė Ž. Gavelienė. 

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, jei tokiai idėjai būtų pritarta, tuomet tai būtų derinama su Europos ligų kontrolės centru, siekiant gauti patikimus duomenis apie susirgimus atskiruose regionuose, be to, būtų numatyti kriterijai, kada ir kaip būtų galima gabenti turistus. 

„Kalbėjome apie galimybę ateityje vertinti ne tik šalis, bet ir jų regionus Europoje. Kol kas tokio mechanizmo netaikome, bet sutarėme, kad turizmo verslo asociacijos kreipsis į visų Baltijos šalių vyriausybes su tokiu siūlymu ir tada jau būtų galima svarstyti tokiuose atitikmenyse, kaip turime Covid-19 valdymo komitetą“, – teigė ministras. 

Ž. Gavelienės teigimu, dabartiniu metu lietuviai keliauja per aplinkinius regionus, o ne per Lietuvos kelionių organizatorius, todėl pastarųjų konkurencinės sąlygos yra suvaržytos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.