Tvyrant įtampai dėl Rusijos, JAV gynybos sekretorius lankysis Lietuvoje

Фото kam.lt

Tvyrant įtampai regione dėl galimos Rusijos invazijos į Ukrainą, Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Lloydas Austinas (Loidas Ostinas) šią savaitę lankysis Lietuvoje, pirmadienį pranešė Pentagonas.

L. Austinas atvyksta į Lietuvą „dar kartą patvirtinti, kad JAV laikosi išvien su Lietuva ir Baltijos šalimis, kartu dirba, kad sustiprintų Lietuvos ginkluotąsias pajėgas, ir toliau stovi petys į petį prieš grėsmes ir priešininkus“, spaudos konferencijoje sakė Pentagono atstovas spaudai Johnas Kirby (Džonas Kirbis).

Pasak jo, JAV gynybos sekretorius susitiks su prezidentu Gitanu Nausėda, premjere Ingrida Šimonyte ir krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku.

L. Austinas atskirai susitiks su visų trijų Baltijos šalių gynybos ministrais ir aplankys Lietuvoje tarnaujančius JAV karius.

JAV maždaug pusės tūkstančio karių rotacinius batalionus į Lietuvą siunčia nuo 2019 metų.

Pentagono vadovas Lietuvoje lankysis šeštadienį, BNS nurodė vienas diplomatinis šaltinis.

Viešėdamas Europoje L. Austinas taip pat lankysis Briuselyje, kur dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime, ir Lenkijoje.

JAV ir kai kurių kitų Vakarų valstybių žvalgyba perspėja, kad daugiau nei 100 tūkst. karių prie Ukrainos sienų sutelkusi Rusija gali įsiveržti į kaimyninę šalį artimiausiomis dienomis.

Reaguodami į Rusijos veiksmus, NATO sąjungininkai dislokavo papildomus karius Lietuvoje ir kitose rytinėse Aljanso šalyse.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *