Tyrimai dėl koronaviruso pradedami atlikti ir privačiose laboratorijose

Photo by governortomwolf on Foter.com / CC BY

Tyrimai dėl koronaviruso pradedami atlikti ir privačiose laboratorijose, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Jos teigimu, nuo pirmadienio tyrimai atliekami Klaipėdoje esančios „Medicina practica“ laboratorijoje, o antradienį vykdyti tyrimus pradės ir „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras“.

Kaip BNS sakė ministerijos atstovė Kamilė Katkutė, pačios privačios laboratorijos mėginių neims, jose bus vykdomi tik kitose vietose, pavyzdžiui, mobiliuose patikros punktuose, paimtų mėginių tyrimai.

„Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija įvertino ir patvirtino, kad šios dvi įmonės turi tinkamas sąlygas tyrimams dėl koronaviruso infekcijos atlikti“, – rašoma ministerijos pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad tyrimais užsiims ir dar dvi įmonės „Baltic Medics“ ir „Diagnostikos laboratorija“, kai tik bus baigti derinti formalumai.

Ministerijos teigimu, iki šiol tyrimai koronavirusui nustatyti buvo atliekami Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje, Santaros ir Kauno klinikose, taip pat Klaipėdos universitetinėje ir Respublikinėje Šiaulių ligoninėse bei Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje.

Be kita ko, kartu su Santaros klinikų laboratorija, atliekant tyrimus dėl koronaviruso, dirbs ir Nacionalinio vėžio instituto laboratorija.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.