Ugniagesiai karantino metu nevykdys planinių pastatų patikrinimų

Nuotrauka BFL/Tomas Urbelionis

Ugniagesiai dėl koronaviruso grėsmės paskelbto karantino metu nevykdys planinių priešgaisrinių techninių ir pavojingų objektų patikrinimų.

„Tai reiškia, kad nebus jokio faktinio duomenų patikrinimo ir priežiūrą vykdančių pareigūnų ėjimo į objektus“, – BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas.

Pasak jo, dauguma pastatų, kuriuose masiškai burdavosi žmonės, šiuo metu yra uždaryti, todėl norima pasirūpinti ugniagesių sveikata.

„Tie objektai, kurie papuola į karantino apibrėžimą, jie ir taip veiklos nevykdo. Pagrinde, tai yra arenos, aukštuminiai viešbučiai, didieji prekybos centrai. Kalba eina apie didžiulius objektus, kuriuose būna daugybė žmonių“, – teigė vienas šalies ugniagesių vadų.

„Mes rūpinamės savo pareigūnų sauga, kad jie turėtų mažiau rizikos užsikrėsti“, – sakė jis.

Vienas šalies ugniagesių vadų taip pat pridūrė, kad individualūs patikrinimų atvejai gali būti svarstomi, jeigu objektai karantino metu dirba.

Ugniagesiai karantino metu taip pat nevykdys prevencinių akcijų, išskyrus informacines, bei nagrinėjant asmenų skundus ir prašymus, faktinės aplinkybės nebus tikrinamos vietoje.

Toks įsakymas ugniagesiams galioja iki karantino atšaukimo.

Karantinas dėl koronaviruso grėsmės šalyje paskelbtas pirmadienį, kol kas numatyta, kad jis truks iki kovo 30 dienos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.