Ugniagesiai šiemet gaus 1,4 tūkst. modernių šalmų

Nuotrauka pagd.lrv.lt

Šiemet Lietuvos ugniagesiai gaus 1,4 tūkst. modernių šalmų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pirmadienį pranešė, kad pasirašė 2,5 tūkst. ugniagesių šalmų „Heros Titan“ su žibintuvėliais „Adalit L-30“ įsigijimo sutartį.

Jos trukmė su pratęsimais – 36 mėnesiai. Vieno šalmo kaina – 337,59 eurai su PVM.

Šalmų gamintojas – „Rosenbauer International AG“.

Atsižvelgus į 2021 metams skirtus asignavimus, šiemet bus įsigyjami 1,4 tūkst.  ugniagesių šalmų. Pagal sutartį jie turėtų būti pristatyti ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo užsakymo pateikimo.

Įsigijus visą, sutartyje numatytą kiekį, naujaisiais šalmais bus aprūpinti 94 proc. valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių gelbėtojų.

„Nuolat siekiame, kad ugniagesiai gelbėtojai būtų aprūpinti jų saugumą užtikrinančiomis priemonėmis, kurios atitinka aukščiausius reikalavimų standartus. Džiugu, kad turime galimybę tai įgyvendinti,“ – pranešime sako departamento direktorius Saulius Greičius.   

Naujieji šalmai yra patogūs  ir lengvi, jų svoris  – 1,3 kilogramo (be žibintuvėlio). Juose yra prie šalmo kiauto iš šono tvirtinamas galingas žibintuvėlis, specialus veido skydelis, apsauginiai akiniai, yra galimybė tvirtinti ir šiluminio vaizdo kamerą (termovizorių).

Šie šalmai atitinka  tris ugniagesių šalmų standartus, jie yra sertifikuoti, pagaminti pagal pažangiausias technologijas ir užtikrina optimalią apsaugą dirbant ekstremaliųjų situacijų metu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *