Ukmergės rajone pradės veikti mobilus punktas, svarstoma, ar riboti judėjimą

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Ukmergėje ketvirtadienį nustačius naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, taip pat ir medikams, svarstoma riboti išvykimą ir patekimą į rajoną, čia bus statomas mobilusis patikros punktas.

„Gausime mobilią stotelę, kurioje pagal tam tikrus algoritmus tikrinsime visus be išimties žmones, kurie turėjo kažkokius kontaktus su medikais, su ligonine, su sergančiais žmonėmis“, – BNS sakė Ukmergės rajono administracijos direktorius Darius Varnas.

„Dabar kalbame apie tą miesto izoliaciją: jungsimės su Vyriausybe, tarsimės“, – pridūrė jis.

Pasak administracijos vadovo, Ukmergė nenorėtų, kad būtų taikomos tokios priemonės, bet supranta, kad jos gali būti būtinos stabdant viruso plitimą.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, jog sprendimas dėl to bus priimtas vėliau ketvirtadienį.

„Šiandien 12 valandą posėdžiaus koordinacinis komitetas ir bus apie tai kalbama. Mes iš savo pusės suformavome tokius siūlymus Valstybės ekstremalių situacijų komisijai, kad jau reikėtų svarstyti galimybę apie bent jau dalinį judėjimą: pirmiausia neįleidinėti svečių į miestą“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

A. Verygos teigimu, riboti gyventojų judėjimą Ukmergėje kol kas nėra siūloma.

D. Varno žiniomis, ketvirtadienį koronavirusas nustatytas dar keturiems medikams. Iš viso, jo duomenimis, Ukmergėje nustatyta 17 susirgimų COVID-19, iš jų aštuoni – medikai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė, kontaktinių asmenų Ukmergės ligoninėje yra nustatyta daugiau kaip 200.

„Tiems kontaktiniams asmenims, kurie buvo su tais aštuoniais susirgusiais medikais, imami ėminiai“, – sakė ji.

Ukmergėje yra dar trys medicinos įstaigos, jose nė vieno įtariamo ar patvirtino koronaviruso atvejo nenustatyta.

Mieste nuo COVID-19 mirė trys žmonės. Koronavirusas nustatytas ir šios ligoninės medikams, dauguma personalo šiuo metu yra saviizoliacijoje.

Pasak D. Varno, šiuo metu ligoninė praktiškai uždaryta, joje veikia tik Slaugos skyrius, tyrimai atlikti visiems jo pacientams, tiriami ir medikai.

„Dirba slaugos skyrius, naujų pacientų nepriimame. Tie 94 pacientai, kurie yra Slaugos skyriuje, jiems yra padaryti visiems testai, atsakymų dar neturime. Padaryta 14 medicinos darbuotojų testai vakar, atsakymų neturime. Šiandien vėl maždaug dirbančių bus 14 ir jiems bus daromi testai. Testų gavome 330, tai visus išnaudosime: pradedant nuo pacientų, baigiant visais medikais, dirbančiais ir po to – kurie izoliuoti“, – sakė Ukmergės rajono administracijos vadovas.

Iki ketvirtadienio ryto Lietuvoje patvirtinta 290 susirgimų koronavirusu COVID-19.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.