Ukrainą palikusių asmenų integracijai Vilniuje – dvi papildomos išmokos

Nuotrauka Sauliaus Žiūros/ vilnius.lt

Ukrainą palikusių asmenų integracijai Vilniuje skiriamos dvi papildomos išmokos.

Kaip ketvirtadienį pranešė savivaldybė, be šiuo metu jau skiriamų išmokų ir kompensacijų, Ukrainą palikę ir prieglobstį nuo karo Vilniuje radę ukrainiečiai jau gali teikti prašymus dėl vienkartinės išmokos įsikurti ir kompensacijos vaiko ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo išlaidoms padengti.

Vienkartinę Išmoką įsikurti galės gauti užsieniečiai, turintys leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, sudarę būsto nuomos sutartį Vilniaus mieste ne trumpesniam nei šešių mėnesių laikotarpiui.

Ši išmoka sieks nuo 516 iki 1032 eurų ir bus skiriama atsižvelgiant į būste gyvenančių asmenų skaičių, nurodytą būsto nuomos sutartyje. Ši piniginė parama bus skirta būtiniausiems namų apyvokos reikmenims ir baldams įsigyti, taip pat kelionės ar bagažo pervežimo iki gyvenamosios vietos išlaidoms padengti.
 
67,20 eurų mėnesinę kompensaciją vaiko ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo išlaidoms padengti galės gauti laikiną leidimą gyventi Lietuvoje turintys ukrainiečiai, apsistoję Vilniuje. Ją numatoma mokėti pusmetį nuo laikinosios apsaugos Lietuvoje suteikimo dienos.

Šiuo metu ukrainiečiai, laukdami leidimo laikinai gyventi, dar gali gauti 252 eurų išmoką vienam šeimos nariui, taip pat pretenduoti į 180,6 euro socialinę pašalpą per mėnesį, gauti šildymo išlaidų, karšto ir geriamojo vandens kompensacijas, 73,5 euro išmokas už nepilnamečius vaikus ir 43 eurų papilomą išmoką vaikui.

Taip pat galima gauti 84 eurų paramą mokinio reikmenims įsigyti, ukrainiečiai moksleiviai ir darželinukai gauna nemokamą maitinimą, visiems karo pabėgėliams važiavimas viešuoju transportu yra nemokamas.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *