Ukrainos lietuvių bendruomenės pirmininkė: Kijeve veikia televizija, ryšys, yra vanduo

Фото pixabay.com

Ukrainos lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Makarova sako, kad trečiadienio naktį Kijeve nesigirdėjo šūvių ar sprogimų, veikia televizija, yra ryšys, elektra, vanduo.

„Kijevas šiandien pergyveno gal antrą ramią naktį, nes praeitą naktį gaudė sirenos kelissyk per naktį, šiandien – gana rami naktis. Esame dėkingi kariams, Nacionalinei gvardijai, teritorinei gynybai, kuri išlaiko Kijevą. Pas mus visa miesto infrastruktūra dirba: šviesa, vanduo, svarbiausia kas veikia – ryšys, tai yra labai aktualu“, –  LRT trečiadienį iš Kijevo sakė D. Makarova.

Anot jos, nors antradienį per Rusijos kariuomenės atakas pataikyta į Kijevo televizijos bokštą, tačiau įsijungus atsarginėms sistemoms, televizija vėl veikia.

„Informacija, žinios  – tai yra labai svarbu. Pranešimai į užsienį, kaip mes gyvename. Nes faktiškai galima sakyti, kad yra prasidėjęs Trečiasis pasaulinis karas, nes pradėjo dalyvauti jau visos valstybės. Putinas tikrai nesitrauks“, –  sakė D. Makarova.

Kremlius praėjusią savaitę įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo karą, sukėlusį pasipiktinimą visame pasaulyje. Rusija apsupo didžiuosius šalies miestus, tačiau ukrainiečių pajėgos intensyviai priešinasi puolimui. Trečiadienį pranešama apie Rusijos oro desantininkų nusileidimą rytiniame Ukrainos Charkivo mieste, jame vyksta susirėmimai.

Vakarų valstybės į invaziją atsakė griežtomis sankcijomis Rusijai ir visokeriopa, įskaitant karinę, paramą Ukrainai. Ją jau ne kartą skyrė ir Lietuva.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *