URM: ketinančiuosius vykti į Kiniją gali laukti karantinas

Фото pixabay.com

Užsienio reikalų ministerija (URM) perspėja ketinančiuosius vykti į Kiniją: užsieniečiams šio šalyje gali būti taikomas namų karantinas.

Dėl sparčiai plintančio naujojo koronaviruso Užsienio reikalų ministerija iš viso rekomenduoja laikinai nevykti į Kiniją.

Kelionių rekomendaciją pirmadienį atnaujinusi URM pažymi, kad nuo praėjusio penktadienio siekiant užkardyti virusą Pekine ir daugelyje šalies provincijų atvykusiems iš kitų Kinijos vietovių ar užsienio gali būti taikomas 14 dienų karantinas.

Remdamasi Kinijos institucijų informacija URM perspėja, kad prieš grįždami į Pekiną asmenys privalo iš anksto informuoti apie savo kelionės planus darbovietes ir valdžios institucijas, esančias Pekine ir jo priemiesčiuose.

Pekine taip pat ribojamas laisvas asmenų judėjimas mieste, viešose įstaigose sustiprinta kūno temperatūros patikra. Daugelyje miestų stabdomas viešasis transportas, įstaigų darbas, sutrikęs tarpmiestinis susisiekimas.

Dabar esantiesiems Kinijoje ministerija rekomenduoja stebėti situaciją ir, padėčiai blogėjant, nelikti šalyje. Dėl griežtų Kinijos valdžios priemonių apriboti viruso plitimą gali kilti sunkumų išvykstant iš šalies.

Pažymima, kad turintieji ligos požymių ar aukštesnę kūno temperatūrą gali būti sulaikomi Kinijos oro uostuose karantinui.

Kai kurios valstybės paskelbė, kad neleis įvažiuoti į savo šalies teritoriją iš Kinijos atvykstantiems asmenims, todėl, prieš keliaujant iš Kinijos į kitas valstybes, URM primena įvertinti galimas rizikas. 

Bendras mirčių nuo koronaviruso skaičius Kinijoje išaugo iki 1770, o pasaulyje užsikrėtusių asmenų skaičius jau pasiekė beveik 71 tūkstantį.

Daugiau informacijos https://keliauk.urm.lt/lt/location/kinija. Rekomenduojame užsiregistruoti URM kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

Lietuvos Respublikos ambasados Kinijoje telefonas (darbo valandomis) +86 10 845 185 20, el. paštas: amb.cn@urm.ltconsul.cn@urm.lt.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444 (WhatsApp: +370 699 83537), el. paštas pilieciai@urm.lt.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *