URM: Rusijoje populiari atlikėja S. Loboda bus įtraukta į nepageidaujamų asmenų sąrašą

Авторство: User:Okras; Собственная работа;, CC BY-SA 4.0, Ссылка

Lietuvos didmiesčiuose koncertinį turą planavusi Rusijoje populiari ukrainiečių atlikėja Svitlana Loboda bus įtraukta į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą, BNS patvirtino užsienio reikalų ministro atstovė Paulina Levickytė.

„Pasikonsultavę su Ukrainos partneriais, traukiame atlikėją į persona non grata sąrašą“, – BNS nurodė Gabrieliaus Landsbergio atstovė spaudai.

Kaip BNS teigė kultūros ministras Simonas Kairys, ši atlikėja yra Ukrainos pilietė ir šiuo metu gyvena Latvijoje, tad priešingai, nei atlikėjams iš Rusijos, jai automatiniai draudimai atvykti į šalį negalioja.

„Kadangi kalbama apie privatų renginių organizatorių, privačias erdves, yra vienintelė išeitis – svarstyti, ar tokį žmogų įtraukti į nepageidaujamų asmenų sąrašą Lietuvoje“, – BNS sakė ministras.

Bene populiariausia pastarųjų metų Rusijos estrados dainininkė Lietuvoje lapkričio pabaigoje ir gruodžio pradžioje planavo keturis koncertus: Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje ir Vilniuje.

Kaip skelbė LRT,  atlikėja po Rusijos įvykdytos Krymo okupacijos vykdė aktyvią koncertinę veiklą Rusijoje, 2015-aisiais dainavo ir gegužės 9-ąją Rusijos minimos Sovietų sąjungos pergalės Antrajame pasauliniame kare renginyje.

Pasak LRT, šį vasarį prasidėjus intensyviems karo veiksmams, dainininkė patraukė į Vakarus, siekė pasirodyti Ukrainai palaikyti skirtame labdaringame renginyje Latvijoje, tačiau organizatoriai jos neįsileido.

S. Kairys sako, kad atlikėja kelia riziką, turint omenyje jos ankstesnę laikyseną dėl Rusijos.

„Vienareikšmiškai – visada kelia riziką. Nes turint omeny ir Lietuvos vaidmenį, kalbant apie karą, suvokiant ukrainiečių ženklią dalį, visuomenę, natūralu, kad šis klausimas negali praeiti kažkaip tyliai“, – sakė jis, pridūręs, kad sprendimas turėtų būti priimtas dar iki S. Lobodos koncertų Lietuvoje.

Kartu jis pabrėžė, kad Latvijoje S. Lobodos pasirodymus atšaukė patys kai kurių renginių organizatoriai bei ragino šio verslo atstovus Lietuvoje pasekti kolegų pavyzdžiu, kai kyla abejonės dėl atlikėjų laikysenos Rusijos agresijos atžvilgiu.

„Privatūs renginių organizatoriai turėtų žinoti, kad jie rizikuoja, kad toks asmuo, kuris kelia kažkokių rizikų, jis gali bet kada į sąrašą patekti – jau yra ir teismų praktika tokia. Ir jie tada taip pat rizikuoja savo investicijomis, renginiu, o valstybė bus teisiojo pusėje“, – kalbėjo S. Kairys.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *