„Utenos trikotažas“ kariuomenei tieks trikotažo už 3 mln. eurų

Nuotrauka Utenos trikotažas/ facebook.com

„Utenos trikotažas“ Lietuvos kariuomenei tieks įvairių trikotažo gaminių už 3 mln. eurų.

SBA grupės įmonė per „Nasdaq“ Vilniaus biržą antradienį pranešė, kad pagal pasirašytą sutartį per artimiausius trejus metus iš viso pagamins 330 tūkst. vienetų trikotažo gaminių.

„Utenos trikotažo“ generalinis direktorius Petras Jašinskas sako, kad specialiai šiam projektui mobilizuota komanda darbus pradėjo iškart po sutarties pasirašymo.

„Didžiuojamės galėdami aprūpinti mūsų šalies karius kokybiškais ir moderniais trikotažo drabužiais, kurie padės tarnybos metu jaustis gerai ir patogiai“, – pranešime spaudai sako P. Jašinskas.

Karių aprangai keliami itin aukšti reikalavimai ir sudėtingos techninės specifikacijos, apimančios visus gamybos procesus. Pavyzdžiui, verpalai, iš kurių „Utenos trikotažas“ gamins drabužiams siūti reikalingas medžiagas, turi atitikti sutartyje numatytus aplinkosaugos kriterijus. Medžiagos turi būti minkštos, elastingos, pasižyminčios geromis higieninėmis ir antistatinėmis bei drėgmės garinimo savybėmis. Be to, jos turi būti praturtintos specialiomis antibakterinėmis savybėmis, kurios padėtų ilgiau išlaikyti švaros ir gaivumo pojūtį.

Krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška bendrovės pranešime spaudai pabrėžia, kad Gynybos resursų agentūra, įgyvendinama sutartis, nuolatos bendradarbiauja su Lietuvos gamintojais. Todėl, pasak viceministro, vykdant  kariuomenės įsigijimus apie 70 proc. gynybos biudžeto lieka Lietuvoje, įskaitant įsigytas prekes ir paslaugas bei sumokėtus mokesčius.

Be sutartyje smulkiai įvardintų dizaino ir funkcinių savybių, gaminiai turi atitikti ir griežtus kokybės, patvarumo ir higienos reikalavimus. Visa tai turi būti patvirtinta specialiais tyrimais, kurie bus atliekami įvairiuose gamybos etapuose.

Rugpjūčio pabaigoje Krašto apsaugos ministerija skelbė apie pasirašytas sutartis dėl karių aprangos įsigijimo už beveik 14 mln. eurų su dar trimis Lietuvos įmonėmis – „Tuma“, „Audimas“ ir „Omniteksas“. Sutartys taip pat pasirašytos trejiems metams, perkamos universalaus marginimo lauko uniformos drėgnam orui komplektai, kasdienės striukės, naujo modelio sportiniai kostiumai, apatinis trikotažas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *