Už patekimą į Lietuvą irakiečiai kontrabandininkams moka iki 15 tūkst. dolerių – tyrimas

Nuotrauka vrm.lt

Už Baltarusijos režimo atvertą kelią į Lietuvą irakiečiai žmonių kontrabandininkams moka nuo 6 tūkst. iki 15 tūkst. dolerių, rodo LRT tyrimas.

Tokią kainą LRT Tyrimo skyriaus bendradarbiams Irake nurodė migrantų vedliai. „Galime pasiūlyti Baltarusiją, Vokietiją, Lietuvą ir kitas šalis. Iš čia – į Baltarusiją, tada – 20 minučių iki Lietuvos. Tai kainuos 10 tūkst. dolerių asmeniui – iš Bagdado į Lietuvą“, – sakė vienas iš kalbėjusių vedlių.

Kitas vedlys vardu Harimas tvirtino, kad kelias per Baltarusiją į Lietuvą yra „geras kelias“, jei norima pasiekti Suomiją ar kurią kitą Europos valstybę. „Jei nori vykti iš Kurdistano, kol iki ten atvyksi, aš viską suorganizuosiu ir kaina bus 15 tūkst. dolerių. Jei pasiliksi Lietuvoje, iš tavęs bus 6 tūkst. dolerių“, – teigė jis.

Kontrabandininkai žada, kad pasiekus Lietuvą irakiečiams nekils problemų skristi į kitas Vakarų šalis.

LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, Aliaksandro Lukašenkos režimas galimai pelnosi ir iš Irako turizmo agentūrų surenkamų užstatų. Turistui negrįžus iš Baltarusijos, Irako kompanijos turi sumokėti 3 tūkst. dolerių baudą Minskui.

Šiemet Lietuvoje itin išaugo neteisėtų migrantų srautas, patenkantis iš Baltarusijos. Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai daugiausia atvyksta Irako piliečiai – iš 1716 šiemet nelegaliai atvykusių užsieniečių 835 yra irakiečiai.

Dėl didelės nelegalios migracijos Lietuva yra šalyje paskelbusi ekstremalią situaciją.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *