Užsikrėtusiųjų sumažėjo penktadaliu, bet švelninti karantino sąlygas dar anksti – ministrė

Фото vrm.lrv.lt

Užsikrėtusių koronovirusu (COVID-19) žmonių per savaitę sumažėjo penktadaliu, bet švelninti karantino sąlygas dar anksti, sako vidaus reikalų  ministrė Agnė Bilotaitė.

„Lietuva Europoje dar išlieka tarp pirmaujančių pagal užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičių, bet tam tikras pozityvas – epideminė kreivė pradėjo keistis į gerąją pusę ir savaitinis užsikrėtusių asmenų skaičius jau mažėja. Taikant dabartines priemones kritimas yra minus 20 procentų“, – po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdžio pirmadienį sakė A. Bilotaitė.

Pasak jos, VESK pirmadienį nesvarstė galimybės švelninti karantino sąlygų, peržiūrėti ribojimus planuojama sausio 17 dieną.

Ministrė teigė negalinti išskirti, kokie ribojimai galėtų būti švelninami, nes sprendimus siūlys ekspertai, o ne politikai.

„Šiandien nebuvo priimti kokie nors sprendimai dėl pokyčių, nes dar anksti daryti kokius nors sprendimus. Sausio 17 dieną mes tikrai galėsime išsamiau ir aiškiai vertinti situaciją, pačius skaičius ir pagal tai priimti atitinkamus sprendimus dėl karantino ribojimo pavyzdžių“, – teigė ministrė.

„Apibendrinant galima teigti, kad mes einame tikrai teisingu keliu ir būtina išlaikyti dabartinius ribojimus, nes tokie pavyzdžiai, kurie yra Čekijoje ir Airijoje, kur pagerėjus situacijai buvo nuspręsta atlaisvinti (sąlygas) parodė, kad po tų sprendimų epideminė kreivė šovė į viršų“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Ministrės duomenimis, apribojus gyventojų judėjimą tarp savivaldybių, gyventojų mobilumas krito 79 proc., bet dar yra didesnis nei per pirmąjį karantiną pavasarį.

Lietuvoje iki sausio 31 dienos galioja įvestas sugriežtintas karantino režimas. Jo metu uždarytos daugelis parduotuvių, kirpyklos, apribotas žmonių judėjimas ir susibūrimai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.