V. Benkunskas: taryboje dėl sprendimo įrengti paplūdimį Lukiškių aikštėje nebuvo tartasi

Архив ЛК

Dėl sprendimo įrengti laikiną paplūdimį Vilniaus Lukiškių aikštėje nebuvo tartasi nei miesto taryboje, nei administracijoje, sako sostinės vicemeras konservatorius Valdas Benkunskas. 

„Ne tik miesto taryboje politikai nieko nežinojo apie tai, bet ir plačiau – administracijoje ir politinėje vadovybėje nebuvo nei pristatyta, nei diskutuota, nei dėl pačios idėjos, nei dėl jos būtinumo, reikalingumo ir panašiai. Tai čia buvo staigmena šįryt, išgirdus ir pamačius šiuos pradėtus darbus ir visą situaciją“, – pirmadienį BNS sakė V. Benkunskas. 

Jis sakė nežinantis, kas yra idėjos autorius, tačiau leidimą ją įgyvendinti suteikė meras Remigijus Šimašius ir Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis. 

Vicemeras taip pat sakė nežinantis nei iš kokios programos ar biudžeto eilutės paplūdimys bus finansuojamas, nei – kiek jis kainuos. 

„Matyt, ne tik politinė vadovybė, ne tik koalicijos partneriai, bet ir administracijos specialistai yra pastatyti prieš faktą ir tas išlaidas jie turės padengti be jokių iš anksto derintų sprendimų“, – sakė jis. 

V. Benkunskas teigė išgirdęs, kad sprendimas nebuvo derintas, nes jis laikytas „rutininiu darbu“ skirtu miesto infrastruktūros ir įvaizdžio gerinimui. 

„Požiūrio reikalas (…) mūsų frakcijos narių daugumos nuomone, mes kalbame apie pagrindinę valstybės aikštę, kuri turi ir didelį istorinį kontekstą ir, prisimenant tas visas diskusijas, kurios labai visuomenę skaldė ir jautrino dėl monumento šioje aikštėje, matyt, kažkiek norėtųsi ramybės ir šiek tiek laiko, nieko nedarant ir leidžiant tai aikštei susigyventi su tuo įvaizdžiu, su ta nauja infrastruktūra, kuri prieš kelis metus atsirado“, – sakė vicemeras. 

Taip pat jam kyla abejonių ir dėl to, kad Vilniuje šiemet jau atidaryti keli nauji paplūdimiai, netrukus planuojama atidaryti ir atnaujintą erdvę prie Baltojo tilto 

„Vietų, kur miestiečiams leisti laiką prie vandens telkinio, kas yra neatskiriama paplūdimio dalis, tikrai mieste yra ir čia nebuvo jokio poreikio centrinę valstybės aikštę paversti smėlynu“, – tvirtino V. Benkunskas. 

„Aišku čia nieko dramatiško, kas įtakotų miesto raidą ir politinę konjuktūrą, neatsitiko, bet tokie dalykai jie tiesiog įaudrina ir kiršina visuomenę ir neprisideda prie to politinio pasitikėjimo, kas yra svarbu veikiant keturių partnerių politinėje koalicijoje“, –  teigė vicemeras. 

Pasak jo, nors meras ir jo komanda padarė daug gražių ir pagyrimo vertų darbų, tačiau šis yra „stipriai kritikuotinas“ ir jei klausimas būtų buvęs svarstomas taryboje, jis būtų jam prieštaravęs. 

„Jeigu mano asmenine nuomone, aš tikrai būčiau prieštaravęs prieš tokį sprendimą, vien dėl to, kad pagrindinėje nacionalinėje aikštėje nepridera turėti tokių smėlynų, kuris ir funkciškai atrodo labai abejotinai“, – tvirtino V. Benkunskas.

„Man atrodo, ne vietoje ir ne laiku priimtas sprendimas, kuris gal atgarsį ir turės, bet daug didesnę žalą padarys dėl to supriešinimo tarp skirtingų visuomenės atstovų, kuris dabar ir kyla“, – pridūrė Vilniaus vicemeras. 

Apie tai, kad Vilniaus centre esančioje Lukiškių aikštėje pradedama įrenginėti dirbtinį paplūdimį, miesto savivaldybė pranešė pirmadienį ryte. 

1660 kv. m ploto paplūdimys pirmadienio rytą pradėtas pilti Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto, tam bus panaudota apie 300 kubinių metrų smėlio.

Paplūdimys aikštėje bus visą vasarą, greta jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio turiniu rūpinasi „Telia“ – kiekvieną vakarą čia bus rodomi „Telia TV“ filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija į BNS pirmadienį užduotus su šiuo projektu susijusius klausimus žadėjo atsakyti antradienį vyksiančioje spaudos konferencijoje. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.