V. Landsbergiui suteiktas Vilniaus garbės piliečio vardas

Nuotrauka vilnius.lt

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį suteikė pirmajam faktiniam atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovui  Vytautui Landsbergiui sostinės garbės piliečio vardą.

„Be šio žmogaus pastangų ir drąsos prieš tris dešimtmečius, Vilnius ir Lietuva šiandien būtų kitokie, jei apskritai būtų“, – savivaldybės pranešime teigė meras Remigijus Šimašius.

„Vilnius jau turi gražų būrį garbės piliečių, bet akivaizdu, kad ši asmenybė tokios pagarbos nusipelnė kaip niekas kitas. Ir šiemet, kai ką tik paminėjome skausmingos, bet pergalingos Sausio 13-osios trisdešimtmetį, tam itin tinkamas metas“, – sakė jis.

V. Landsbergis tapo 18-uoju Vilniaus garbės piliečiu.

Savivaldybės teigimu, V. Landsbergis jau daugiau nei 70 metų yra vilnietis ir savo veikla garsina sostinės vardą.

„Tarybos sprendimu pažymėtas V. Landsbergio istorinis vaidmuo ir nuopelnai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui, laisvos Lietuvos, o kartu ir Vilniaus politikos bei kultūros raidai, patvirtinta, kad visa profesoriaus veikla verta Vilniaus miesto garbės piliečio vardo“, – rašoma pranešime.

Garbės piliečio regalijos V. Landsbergiui bus įteiktos specialiame renginyje. 

V. Landsbergiui vadovaujant Aukščiausiajai Tarybai 1990 metų kovo 11 dieną paskelbtas nepriklausomos Lietuvos atkūrimas.

Vilniaus miesto garbės piliečio vardas – aukščiausias įvertinimas, kurį miestiečiai gali inicijuoti ir suteikti asmenybėms už miestui ir Lietuvai reikšmingus darbus. Garbės piliečio vardas suteikiamas nuo 1996-ųjų.

Garbės piliečiais iki šiol buvo išrinkti Ronaldas Reaganas (Ronaldas Reiganas), Jonas Baldvinas Hanibalssonas, Kazimieras Vasiliauskas, Mstislavas Rostropovičius, Dennisas Hastertas, Česlovas Milošas, Justinas Marcinkevičius, Zbigniewas Brzezinskis (Zbignevas Bžezinskis), Jonas Kubilius, Algirdas Kaušpėdas, Tomas Venclova, Shimonas Peresas (Šimonas Peresas), Algirdas Mykolas Brazauskas, Algimantas Nasvytis, Samuelis Bakas, George’as W. Bushas (Džordžas V. Bušas), Viktoras ir Danguolė Butkai bei Julius Sasnauskas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.